Iranian Agriculture News Agency

کشت سبزی پاییزه در 12 هزار هکتار از اراضی دزفول

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر کشت سبزی پاییزه می‌رود.

کشت سبزی پاییزه در 12 هزار هکتار از اراضی دزفول

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، بهروز قمرزاده بیان کرد: از اواخر شهریورماه در دزفول کشت پاییزه انواع سبزیجات برگی و غیر برگی آغازشده است و تا پایان پاییز ادامه دارد.

وی افزود: در این شهرستان به دلیل داشتن خاک حاصلخیز و تنوع کشت، محصولات سبزی باکیفیت بسیار بالا تولید می‌شود که هم ازنظر تازه خوری وهم ازنظر تولید و صادرات به سایر استان‌ها از جایگاه بسیار مطلوبی درسطح استان برخوردار است.

قمرزاده اضافه کرد: کشت انواع سبزیجات شامل سبزی خوردنی ازجمله نعناع، تربچه، تره، شاهی، پیازچه، سیر و سبزی خورشتی ازجمله گشنیز، شوید، اسفناج، شنبلبله، جعفری، تره فرنگی انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه کشاورزان در دزفول به‌صورت مکانیزه سبزیجات را پرورش می‌دهند و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کنند، خاطرنشان کرد: کشت سبزیجات در دزفول علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، به ایجاد اشتغال و افزایش درآمد کشاورزان نیز کمک می‌کند.

با توجه به کیفیت بالای محصولات کشاورزی تولید دزفول، محصولات از ارزش صادراتی بالایی برخوردار هستند به همین منظور باید زیرساخت‌های صادراتی برای تکمیل زنجیره تولید تا صادرات محصولات کشاورزی تأمین شوند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید