Iranian Agriculture News Agency

آشنایی کارشناسان با طرح ملی تولید نهال و کاشت یک میلیارد درخت در خوزستان

نهمین جلسه آموزشی نهضت مردمی تولید و کاشت یک میلیارد درخت با حضور محققان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برگزار شد.

آشنایی کارشناسان با طرح ملی تولید نهال و کاشت یک میلیارد درخت در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوستان، با هماهنگی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اهواز نهمین جلسه از سلسله دوره‌های آموزشی نهالکاری کمیته علمی و اجرایی نهضت مردمی کاشت یک میلیارد درخت و زراعت چوب با حضور تولیدکنندگان نهال، مجریان طرح‌های جنگل‌کاری و متقاضیان اجرای طرح زراعت چوب شهرستان‌های اهواز، کارون و باوی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد.

این دوره با هدف آشنایی کارشناسان و نهالکاران بخش خصوصی و دولتی با طرح ملی تولید نهال و کاشت یک میلیارد درخت و همچنین آموزش آن‌ها با اصول ایجاد نهالستان و تولید نهال بر اساس روش‌های نوین برگزار شد.

در این دوره به مواردی از جمله شرایط اکولوژیکی استان خوزستان، شرایط ایجاد نهالستان، گونه‌های گیاهی درختی، درختچه‌ای و بوته‌ای موجود در استان و همچنین زمان بذردهی، نحوه جمع‌آوری و نگهداری بذور و در نهایت بهترین روش تولید آن‌ها با توجه به اهداف احیا و غنی سازی جنگل‌ها و مراتع، زراعت چوب و ایجاد فضای سبز شهری پرداخته شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید