Iranian Agriculture News Agency

استفاده بهینه از کودهای شیمیایی عاملی مهم در افزایش عملکرد گندم و‌ کلزا

سرپرست معاونت تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از برگزاری دوره آموزشی تغذیه پایه گندم و کلزا در مرحله کاشت برای مدیران ستادی و شهرستان‌های استان توسط محقق مرکز تخقیقات کشاورزی استان جعفر نژادی به‌صورت وبینار خبر داد.

استفاده بهینه از کودهای شیمیایی عاملی مهم در افزایش عملکرد گندم و‌ کلزا

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، عبدالرضا سید احمدی سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان ضمن اعلام این خبر گفت: یکی از عوامل بسیار مهم در تولید و افزایش عملکرد گندم و کلزا استفاده بهینه و مناسب از کودهای ازته، فسفاته و پتاسه و استفاده این کودها به‌صورت پایه در مزارع است.

وی افزود: با هدف شناخت و اجرای استفاده مناسب از کودهای پایه دوره آموزشی تغذیه پایه گندم و کلزا در مرحله کاشت به‌صورت وبینار برای مدیران ستادی و شهرستان‌های استان و روسای مراکز جهاد کشاورزی توسط محققین مرکز تحقیقات کشاورزی استان (جعفر نژادی) برگزار شد.

سیداحمدی بابیان این مطلب که در این دوره آموزشی مباحثی ازجمله روش‌های صحیح استفاده از کودهای شیمیایی، زمان و مقدار مناسب مصرف این کودها به‌صورت علمی مطرح شد، بیان کرد: یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش تولید گندم استفاده از کودهای بذرمال بوده که سبب افزایش یکنواختی در مزارع گندم می‌شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه بابیان این مطلب که استفاده از کودهای بذرمال در دیمزارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: استفاده از کودهای بذرمال می‌تواند عملکرد مزارع گندم را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دهد.

وی در خاتمه ضمن اشاره به اهمیت موضوع کشت‌های پاییزه و توجه ویژه مدیران جهاد کشاورزی، مروجین و کشاورزان به این مهم بیان داشت: مباحث مهم و کاربردی در خصوص کشت گندم و کلزا دوشنبه هر هفته به‌صورت وبیناری برای مدیران ستادی و شهرستانی و روسای مراکز جهاد کشاورزی شهرستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید