Iranian Agriculture News Agency

برگزاری پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت در خوزستان

پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت ملی محصولات زراعی پاییزه هنزمان با سراسر کشور در استان خوزستان آغاز بکار کرد.

برگزاری پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا از  خوزستان، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان با اشاره به آغاز  پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت ملی محصولات زراعی پاییزه در استان گفت: این کاروان برای کشاورزان تولید کننده محصولات زراعی کشت های پاییزه(آبی  و دیم) گندم،جو ،چغندر قند ،کلزا، گلرنگ ، کاملینا، نخود، عدس، سبزی و صیفی می باشد.

سید یعقوب هاشمی افزود: این کاروان در سطح ۳۰ شهرستان، ۱۳۵ سازه ترویجی، با بهره گیری از ظرفیت ۹۵ مرکز جهاد کشاورزی همزمان با سراسر کشور در استان در حال برگزاری است.  

وی اضافه کرد: برنامه های این کاروان یکم و دوم بهمن به دو شیوه میدانی و رسانه ای برگزار می شود که در شیوه میدانی کشاورزان خبره (نوآور، برگزیدگان بخش کشاورزی، مددکاران و کشاورزان پیشرو) میزبان کاروان خواهند بود همچنین در بخش رسانه ای برنامه های این کاروان به صورت پخش مستقیم از شبکه های برکت استانی و شبکه برکت ملی پخش خواهد شد و آموزش های ارائه شده قبل ، حین و بعد از برنامه های کاروان از طریق رسانه های جمعی پخش خواهد شد.

هاشمی ادامه داد: در روز اول آبان ماه برنامه کاروان در مرکز جهاد کشاورزی غرب کارون شهرستان خرمشهر به صورت برخط برگزار گردید

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید