Iranian Agriculture News Agency

آشنایی کشاورزان آبادانی با شرایط کاشت و برداشت گیاهان دارویی

دوره آموزشی کشت گیاهان دارویی با هدف آشنایی کشاورزان آبادانی با کشت، ملزومات و شرایط کاشت و برداشت این گیاهان در شهرستان آبادان برگزار شد.

آشنایی کشاورزان آبادانی با شرایط کاشت و برداشت گیاهان دارویی

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، حسن دشتی نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان گفت: استان خوزستان با داشتن چهار اقلیم مختلف آب و هوایی، دارای بیش از ۵۰ گونه گیاهان دارویی باارزش صادراتی و بیش از ۳۰ گونه مهم قابل‌کشت و توسعه است که در این دوره آموزشی یک‌روزه، این گیاه و خواص آن‌ها به کشاورزان این شهرستان معرفی شد.

وی ادامه داد: در این دوره آموزشی ضمن معرفی ملزومات و شرایط کاشت و برداشت گیاهان دارویی و همچنین بازار و نحوه فروش انواع این گیاهان به کشاورزان، میزان سرمایه اولیه و میزان سود خالص برآورد شد.

دشتی نژاد بابیان این طلب که در این دوره ریسک‌های این محصولات به همراه راه‌های مقابله با آن‌ها نیز شرح داده شد، توضیح داد: نعناع، نعناع فلفلی، گل‌گاوزبان سیاهدانه، گشنیز، شوید، رازیانه، رز ماری، چای ترش، ماریتیغال و آلوئه ورا ازجمله مهم‌ترین گیاهان دارویی کشت‌شده در استان محسوب می‌شوند که برای کشت در این شهرستان مناسب هستند.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان در خاتمه خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی در روستای شلهه حاج حسین توسط مرکز خدمات غیردولتی ۱۱۵ برای ۱۵ نفر رو از علاقه‌مندان برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید