Iranian Agriculture News Agency

واکسیناسیون 9 هزار راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی در اندیکا

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اندیکا گفت: اردوی جهادی دامپزشکی با هدف خدمت‌رسانی به دامداران مناطق عشایری امامزاده داود و وارگه سبز تازه با همکاری فرمانداری، بخشداری مرکزی، سپاه پاسداران، جهاد کشاورزی، امور عشایر، هلال احمر و دهیاری برگزار شد.

واکسیناسیون 9 هزار راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی در اندیکا

 

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، رضا سلطانی بیان کرد: در راستای حمایت از دامداران مناطق محروم عشایری و مناطق صعب‌العبور اردوی جهادی پزشکی با محوریت واکسیناسیون رایگان 9 هزار راس دام سبک بر علیه بیماری تب برفکی، ۲۰ قلاده سگ علیه بیماری هاری، معاینه و ویزیت رایگان دام‌های بیمار، توزیع دارو و سموم ضدکنه جهت مبارزه با انگل‌های خارجی دام و آموزش و ترویج دامداران منطقه جهت بالا بردن سطح آگاهی آنان در مواجهه با بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان انجام شد.

وی با بیان اینکه برگزاری اردو‌های جهادی در قالب سند تحول دامپزشکی از برنامه‌های مهم اداره دامپزشکی شهرستان اندیکا است، گفت: خدمات ارائه شده به دامداران در قالب اردو‌های جهادی ‌به‌صورت کاملا رایگان انجام می‌شود.

سلطانی با بیان اینکه اردو‌های جهادی دامپزشکی شهرستان اندیکا در ماه‌های آینده با قوت ادامه دارد، تصریح کرد: این اردو‌ها در پیشگیری از ابتلای دام‌های سبک و سنگین به بیماری‌های واگیردار دامی و مشترک بین انسان و حیوان در راستای حفظ و صیانت از جمعیت دامی و همچنین تضمین اقتصاد و معیشت روستاییان و عشایر، تاثیر بسزایی دارد.

مناطق وارگه سبز تازه و امامزاده داود در نوار شمالی شهرستان با فاصله بیش از 110 کیلومتر با مسافت بیش از پنج ساعت از مرکز شهرستان با جاده سنگلاخی و به شدت سخت گذر و صعب‌العبور واقع شده است که با توجه به شروع فصل بارندگی و بارش برف راه ارتباطی به طور کامل برای مدت بیش از چهار ماه مسدود خواهد بود و تنها با پرواز هوایی امکان رفت و آمد وجود دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید