Iranian Agriculture News Agency

راه‌اندازی کشتارگاه مرغ، یکی از اقدامات دولت سیزدهم در شهرستان حمیدیه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حمیدیه گفت: از اقدامات مهمی که در دولت سیزدهم در این شهرستان انجام شده می‌توان به راه‌اندازی کشتارگاه مرغ پرناز با اعتباری بالغ بر ۱۰۳ میلیارد ریال اشاره کرد.

راه‌اندازی کشتارگاه مرغ، یکی از اقدامات دولت سیزدهم در شهرستان حمیدیه

به گزارش خبرنگار ایانا از  خوزستان، مصطفی عبیاوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حمیدیه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این شهرستان در دولت سیزدهم بیان کرد: در بخش مکانیزاسیون، طرح راستی آزمایی تراکتورها و کمباین‌ها، طرح یارانه‌دار ادوات روغنی، استقرار تراکتور مجهز به گلاب‌پاش در روزهای هفتم و دهم محرم در مسیر پیاده روی اربعین حسینی و نصب دستور العمل جایگاه‌داران مستقر در حمیدیه از جمله اقدامات این شهرستان به حساب می‌آید.

وی جذب ۲۶ دستگاه تراکتور به صورت نقدی، ملاقات عمومی با کشاورزان و بهره‌برداران مرتبط با بخش کشاورزی، اجرای پروژه مکانیزاسیون توسعه و بهبود کشاورزی حفاظتی با ارزشی معادل ۳۶ میلیون ریال، اجرای پروژه کشت نشایی (خرید نشا) با اعتباری معادل ۳۲۰ میلیون ریال، راستی آزمایی ۵۰ دستگاه اسکریپر، جذب یک دستگاه کمباین نیوهلند و اجرای پروژه خرید ملزومات برداشت به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال را از دیگر اقدامات شاخص این شهرستان برشمرد.

عبیاوی به اقدامات انجام شده در بخش ترویح و باغبانی اشاره کرد و افزود: از جمله این اقدامات می‌توان به توسعه کشت گیاهان داروییدر ۱۰ هکتار از اراضی شهرستان، برگزاری کلاس و کارگاه‌های آموزشی ترویجی، احداث کارخانه پرورش قارچ، احداث گلخانه سبزی و صیفی، توسعه و بهسازی باغات، تولید ۲ هزار ۸۰۰ خرما، آموزش‌های چهره به چهره برای کشاورزان و زنان روستایی و احداث سایت خرما، مبارزه با بیماری‌ها و آفات اشاره کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حمیدیه به اقدامات انجام شده اجرای کشاورزی قراردادی در سطح ۲۱ هزار هکتار از اراضی شهرستان، اجرای دو مورد طرح تحقیقاتی pvs  – مقایسه ارقام گندم، اجرای طرح گندم بنیان و اجرای روش‌های نوین کشت در هشت هزار ۶۲۲ هکتار از اراضی، اجرای طرح محوری گندم، تولید ۱۰۲ هزار تن گندم، توزیع ۱۱ هزار و ۹۶۴ تن کود و توزیع یک هزار و ۷۸۰ تن بذر گواهی شده (سارنگ - مهرگان – چمران) در میان کشاورزان را از جمله دیگر اقدامات شاخص این شهرستان در بخش تولیدات گیاهی اعلام کرد.

وی ضمن اشاره به فعالیت های انجام شده در بخش آب و خاک گفت: اجرای پروژه بهسازی و نوسازی آبیاری (خرید لوله پلی اتیلن)، تجهیز و نوسازی چهار هکتار از اراضی شهرستان و لایروبی انهار سنتی و زهکش‌های شهرستان به طول ۲۵ کیلومتر از دیگر اقدامات انجام شده در این شهرستان است.

عبیاوی مبارزه با ملخ دریایی در سطح ۴ هزار هکتار، ۵ مورد بازدید از داروخانه‌ها وکلنیک‌ها، تشکیل ۲۸ مورد پرونده مشاغل خانگی و اخذ تسهیلات و تکمیل ۳۷ مورد طرح هزینه تولید برنج و سایر محصولات زراعی را از جمله دیگر اقدامات مهم در این شهرستان دانست.

وی در خاتمه گفت: کشتارگاه مرغ پرناز با اعتباری بالغ بر ۱۰۳ میلیارد ریال در بخش امور دام این شهرستان راه‌اندازی شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید