Iranian Agriculture News Agency

توسعه کشت میانه کاری و اصلاح زمین‌های زراعی در آبادان

دوره آموزشی ترویجی کشت، داشت و برداشت یونجه در شهرستان آبادان برگزار شد.

توسعه کشت میانه کاری و اصلاح زمین‌های زراعی در آبادان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، مدیر جهاد کشاورزی آبادان از برگزاری دوره آموزشی ترویجی کشت، داشت و برداشت یونجه در این شهرستان خبر داد و گفت: ﻳﻮﻧﺠﻪ یک ﮔﻴﺎه ﻋﻠﻮﻓﻪای چند ساله از خانواده بقولات است کاشت این گیاه تاثیر مهمی در اصلاح زمین‌های زراعی از طریق تهویه زمین، برقراری تناوب و پایین آوردن آب تحت‌‌الارضی و افزایش مواد آلی خاک  دارد.

حسن دشتی نژاد افزود: معمولا در سال‌های اولیه کشت، یونجه نسبت به مواردی مانند کم آبی، شوری زمین، میزان کود و … حساس است از این رو کشاورز باید به این موارد توجه کند.

وی ادامه داد: این دوره آموزشی یک روزه در روستای کوت شنوف برای کانون جوانان علاقه‌مند این روستا از بخش مرکزی توسط مرکز خدمات جهاد کشاورزی غیر دولتی ۱۱۵ برگزار شد و ۱۵ نفر روز در این دوره آموزش دیدند.

دشتی نژاد خاطرنشان کرد: در این دوره در مورد ارقام مختلف یونجه ، به خصوص رقم بغدادی که ویژه مناطق گرمسیر مثل خوزستان است به کشاورزان معرفی شد همچنین ویژگی‌های مختلف خاک محل کاشت از نظر فیزیکی و شیمیایی تشریح شد، میزان آبیاری و چگونگی آبیاری برای کشاورزان بیان شد و در خصوص  کوددهی و زمان‌های انجام آن و هچنین راجع‌به چین‌های مختلف یونجه مطالبی بیان شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید