Iranian Agriculture News Agency

رفع تداخلات پیش زمینه صدور اسناد اراضی کشاورزی

همایش آموزشی سامانه حدنگاری اراضی کشاورزی (سحاک) در اهواز برگزار شد.

رفع تداخلات پیش زمینه صدور اسناد اراضی کشاورزی

 

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان،  به‌منظور ایجاد وحدت رویه، مدیریت شفاف و بهینه، رصد قراردادها و روند صدور اسناد اراضی در سامانه حد نگار اراضی کشاورزی (سحاک) و آموزش کار با سامانه، همایشی با حضور معاون قضایی و قاضی ویژه حدنگاری استان، مدیرکل املاک و کاداستر سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور، مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان، مدیر امور اراضی استان، روسای ادارات امور اراضی و ثبت‌اسناد و املاک شهرستان‌ها تشکیل شد. 

سراج‌الدین مدیر امور اراضی استان در این همایش گفت: پیش‌زمینه صدور اسناد اراضی کشاورزی ،رفع تداخلات است که  باید به‌طور جد پیگیری شود. که در این زمینه تعامل و همکاری جهاد کشاورزی با ادارات منابع طبیعی و ثبت‌اسناد و املاک بسیار مهم و حائز اهمیت است

بهرسی مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان ضمن تأکید بر اجرای اصل مستندسازی اراضی کشاورزی گفت: تسریع در پیشبرد روند صدور اسناد اراضی کشاورزی مستلزم همکاری و تعامل بیشتر بین ادارات ثبت‌اسناد و املاک و جهاد کشاورزی است.

در ادامه مرادی مدیرکل املاک و حدنگاری سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور به بیان سابقه تصویب قانون ثبت و ارائه آمار اراضی کشور پرداخت و ابراز امیدواری کرد و گفت: با سعه‌صدر به صدور اسناد مالکیت اراضی و اعتباربخشی به جایگاه واقعی اسناد تک‌برگ دست‌یابیم و مالکان اسناد مالکیت دفترچه‌ای جهت دریافت خدمات باید نسبت به تبدیل به اسناد تک‌برگ حدنگاری اقدام کنند.

حجاریان معاون قضایی و قاضی ویژه حدنگاری استان افزود: تأمین  امنیت روانی جامعه با صدور اسناد مالکیت انجام می‌شود؛ منشأ و مبدأ بسیاری از دعاوی مطروحه در مراجع قضایی به دلیل اسناد عادی و قولنامه‌ای است  که جهت سرعت بخشی به روند رفع تداخلات و صدور اسناد مالکیت دستگاه قضایی علاوه‌ بر نظارت بر روند اجرای قانون، حمایت همه‌جانبه در این امر می‌کند. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید