Iranian Agriculture News Agency

تنوع تولید و مصرف بهینه آب با ایجاد شهرک گلخانه‌ای در ایذه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایذه گفت: 17 واحد گلخانه در مساحتی به میزان 17 هکتار در منطقه نوترکی شهرستان ایذه در حال احداث است.

تنوع تولید و مصرف بهینه آب با ایجاد شهرک گلخانه‌ای در ایذه

 

به گزارش خبرنگار ایانا درخوزستان، جلسه بررسی و رفع  مشکلات مجتمع گلخانه‌ای  شهرستان ایذه با حضور  مدیر شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای استان، رئیس بانک کشاورزی، روسای ادارات گاز و برق و متقاضیان طرح در  این شهرستان برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایذه مهم‌ترین اقدام برای حمایت از این صنعت را سرمایه‌گذاری عنوان و اضافه کرد: این امر علاوه بر حل معضل اشتغال شهرستان، به‌عنوان الگوی مصرف بهینه آب و تنوع تولید و همچنین مدیریت و پشتیبانی زنجیره تولید، مزایای فراوانی دارد که هیچگاه گلخانه‌ای تک واحدی به تنهایی قادر به ایجاد این مزایا نخواهند بود.

کوروش نوروزی بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های شهرک گلخانه‌ای کشاورزی اشاره کرد و افزود: تامین زیرساخت‌های شهرک گلخانه‌ای کشاورزی از جمله برق، گاز و آب در راستای تسهیل در تولید جزو اولویت‌های اصلی است.

 وی همچنین نقش شهرک‌ گلخانه‌ای در افزایش صادرات صیفی‌جات و تولید انواع محصولات گلخانه‌ای را بسیار موثر دانست  و توضیح داد: 17 واحد گلخانه  7  الی 10 هزار متر  مربعی در مساحتی  به میزان 17 هکتار در منطقه نوترکی شهرستان ایذه در حال احداث است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید