Iranian Agriculture News Agency

کشف و معدوم سازی 900 کیلوگرم ماهی خاویاری منجمد در بهبهان

900 کیلوگرم ماهی خاویاری منجمد فاسد در شهرستان بهبهان معدوم شد.

کشف و معدوم سازی 900 کیلوگرم ماهی خاویاری منجمد در بهبهان

به گزارش خبرنگار ایانا از  خوزستان، رئیس اداره دامپزشکی بهبهان گفت: براساس بازدید انجام شده از سردخانه‌های نگهداری فرآورده‌های خام دامی در شهرستان توسط کارشناسان دامپزشکی محموله 900 کیلوگرمی ماهی خاویاری منجمد فاقد مستندات بهداشتی کشف شد.

مهران اکبری  افزود: پس از بازرسی‌های بهداشتی کارشناسان دامپزشکی شهرستان از ماهی‌های خاویاری منجمد و غیر منطبق بودن با ضوابط بهداشتی دامپزشکی پس از هماهنگی با مرجع قضایی نسبت به معدوم‌سازی این محموله‌ اقدام شد.

وی با اشاره به این موضوع که برخورداری از فرآورده‌های خام دامی سالم می‌تواند سلامتی را برای افراد جامعه به ارمغان آورد بیان کرد: یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های دامپزشکی ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و تأمین فرآورده‌های خام دامی سالم است لذا شهروندان عزیز باید توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی در خصوص خرید فرآورده‌های دامی را جدی بگیرند.

اکبری افزود: دامپزشکی، حرفه‌ای است که با تأمین سلامت دام و تولیدات دامی، امنیت غذای سالم را برای آحاد جامعه به ارمغان می‌آورد که بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی تأمین مواد غذایی و بهداشت انسان هم یکی از اهداف اصلی این سازمان می باشد

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید