Iranian Agriculture News Agency

پلمب یک واحد قصابی در لالی خوزستان

یک واحد قصابی به علت عرضه گوشت غیر مجاز در لالی پلمب شد.

پلمب یک واحد قصابی در لالی خوزستان

 

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، سرپرست دامپزشکی لالی گفت:  کارشناسان این اداره و نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی یک واحد عرضه گوشت قرمز که مبادرت به کشتار غیر مجاز دام می‌کرده شناسایی که پس از  معرفی به مقام قضایی پلمب شد.

کریمی دزفولی بیان نمود: پلمب این واحد به دلیل کشف و ضبط لاشه دام بیمار کشتار شده در خارج از کشتارگاه دام و عدم رعایت موازین بهداشتی صورت پذیرفت که فرآورده خام دامی قبل از عرضه به بازار مصرف توسط بازرسان این اداره کشف، ضبط و معدوم شد.

وی با بیان اینکه هر گونه کشتار دام باید درکشتارگاه دام و مورد تائید دامپزشکی کشتار گردد اظهار داشت: هر گونه کشتار خارج از این ضوابط کشتار غیر بهداشتی، غیر مجاز و تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و بازرسان اداره دامپزشکی با واحدهای متخلف طبق قوانین و از طریق مراجع قضایی برخورد می‌کنند.

کریمی دزفولی در پایان از شهروندان درخواست نمود؛ در زمان خریداری فرآورده های خام دامی به لیبل زمان تولید، مصرف و نحوه نگهداری توجه نمایند و از محل های مورد تایید که تحت نظر بازرسان اداره دامپزشکی است خریداری نموده و هر گونه تخلف بهداشتی را به کارشناسان این اداره جهت پیگیری گزارش کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید