Iranian Agriculture News Agency

تعیین تکلیف اجرای پرورش ماهی در قفس در سد مارون در اسرع وقت

برای تعیین تکلیف نهایی راه اندازی طرح پرورش ماهی در قفس در سد مخزنی مارون به زودی جلسه مشترکی با حضور نمایندگان سازمان آب و برق و اداره کل شیلات استان برگزار می شود.

تعیین تکلیف  اجرای پرورش ماهی در قفس در سد مارون در اسرع وقت

به گزارش خبرنگار ایانا از خوزستان، جلسه بررسی تخصیص آب به طرح های آبزی پروری در شهرستان بهبهان با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان، سرپرست اداره کل شیلات خوزستان، مدیران و کارشناسان دستگاه های مربوطه برگزار شد.

در این جلسه سرپرست اداره کل شیلات استان ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت طرح پرورش ماهی در قفس در سد مخزنی مارون بیان کرد: مطالعات، ظرفیت سنجی سد مارون به انجام رسیده و مزایده جهت اجرای طرح پایلوت ۲ مرحله انجام شده است.

محمدی دوست با بیان اینکه شهرستان بهبهان از ظرفیت های بالقوه شیلاتی و سرمایه گذاران فراوانی برخوردار است خواستار تسهیل در شرایط جذب سرمایه گذاران شد و گفت: پرونده تعدادی از متقاضیان طرح متراکم پرورش ماهیان خاویاری و گرمابی چندین سال به علت نبود مجوز تخصیص آب همچنان بلاتکلیف است و رفع موانع و مشکلات موجب توسعه اقتصادی و اشتغالزایی منطقه و ایجاد انگیزه و امیدواری بین سایر متقاضیان خواهد شد.  

در این جلسه مقرر شد جهت تعیین تکلیف نهایی راه اندازی طرح پرورش ماهی در قفس در سد مخزنی مارون جلسه مشترکی با حضور نمایندگان سازمان آب و برق و اداره کل شیلات استان برگزار شود و در این خصوص تصمیم گیری به عمل آید همچنین سازمان آب و برق استان ظرف یک هفته نتایج بررسی های خود را در خصوص نحوه تخصیص آب به طرح های متراکم پرورش ماهی در شهرستان بهبهان اعلام کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید