Iranian Agriculture News Agency

جمع آوری کشتار غیر مجاز در سطح معابر خوزستان مستلزم همکاری همه دستگاه ها

مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: جمع آوری کشتار دام در جاده و معابر عمومی مستلزم ورود تمامی دستگاه های مرتبط در این حوزه است.

جمع آوری کشتار غیر مجاز در سطح معابر خوزستان مستلزم همکاری همه دستگاه ها

به گزارش خبرنگار ایانا از  خوزستان، مدیر کل دامپزشکی استان در ارتباط تلفنی با برنامه رادیویی خوزستان با موضوع اقدامات دامپزشکی در خصوص ناهنجار اجتماعی بهداشتی کشتار غیر مجاز دام در سطح معابر و جاده های استان گفت: جمع آوری پدیده کشتار غیر مجاز در سطح معابر مستلزم همکاری تمام دستگاه های مرتبط در این حوزه است.

مصطفی کنار کوهی با بیان اینکه اعلام گزارش در خصوص کشتار غیر مجاز به مرجع قضایی از اختیارات دامپزشکی است اظهار داشت: ما به صورت روزانه و هفتگی در حال رصد و نظارت این افراد هستیم بطوریکه در 8 ماهه سال جاری 300 مورد پرونده متخلفین بهداشتی در حوزه کشتار غیر مجاز دام تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع گردیده است.

وی با اشاره به احکام صادره در این خصوص تصریح نمود: دامپزشکی استان به تنهایی قادر به انجام جمع آوری این معضل نیست لذا همکاری سایر دستگاه های مرتبط لازم است.

این مقام مسئول با اشاره به آثار منفی این معضل اجتماعی که در جامعه نیز بازتاب دارد عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و در به تبع آن مرکز بهداشت استان در این امر مهم هم سو با ما در حال همکاری هستند بطوریکه برخی پرونده های قضایی تشکیل شده با همکاری و همراهی این عزیزان بوده است.

وی با اشاره به اینکه جمع آوری این معضل اجتماعی تنها با انجام یک مانور یا عملیات یک روزه امکان پذیر نخواهد بود گفت: این مهم می بایست بصورت متناوب صورت پذیرد بطوریکه شهرداری نیز در این موضوع ورود نماید چرا که در این ناهنجار اجتماعی ساخت و ساز های غیر مجاز در معابر عمومی صورت گرفته است و شهرداری باید نسبت به جمع آوری این ساخت و سازها اقدام کند.

مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به وجود 3 کشتارگاه دام تمام صنعتی در استان و استاندارد سازی بیش از 90 درصدی کشتارگاه های سنتی در شهرستان های استان مطابق با دستور العمل های سازمان دامپزشکی کشور در خصوص گوشت بهداشتی و سالم تصریح نمود: کشتار غیر مجاز به هیچ عنوان تحت نظارت کارشناسان بهداشتی دامپزشکی صورت نمی پذیرد و مورد تایید اداره کل دامپزشکی استان نیست.

کنار کوهی در ادامه اظهار داشت: کشتاری که خارج از از چرخه نظارت کارشناسان دامپزشکی صورت می گیرد امکان شیوع و بروز بیماریهای مشترک در بین انسان و حیوان را افزایش می دهد لذا از شهروندان عزیز درخواست می گردد که با خرید نکردن از این هنجار شکنان اجتماعی ما را  در برچیدن این معضل یاری کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید