Iranian Agriculture News Agency

تولید اولین محصول کشاورزی شناسه دار در خوزستان

خیار گلخانه ای به عنوان اولین محصول کشاورزی شناسه‌دار در استان خوزستان تولید شد.

تولید اولین محصول کشاورزی شناسه دار در خوزستان

 

 به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، آرش آقاپور زنگنه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از تولید اولین محصول کشاورزی شناسه دار در خوزستان خبر داد و گفت: آغاز روند نظارت بر تولید محصولات کشاورزی با هدف سلامت محصولات کشاورزی در زنجیره مزرعه تا سفره آغاز شده است.

 آقاپور زنگنه اظهار کرد: ارتقاء سلامت محصولات تولیدی و به حداقل رساندن آلودگی‌های احتمالی در فرآیند تولید مستلزم افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان از وضعیت باقیمانده آفت‌کش‌ها، کودهای شیمیایی، ترکیبات هورمونی، مواد نگهدارنده، فلزات سنگین و دیگر آلاینده‌هایی است که ممکن است سلامت جامعه را مورد تهدید قرار دهد.

وی با اشاره به اهمیت این مسئله  برای سلامت عمومی و زندگی مردم افزود: سلامت محصولات کشاورزی در زنجیره مزرعه تا سفره نه‌ تنها به سلامت جامعه، بلکه به تجارت جهانی گره‌ خورده است و نه تنها  در توسعه اقتصادی و پویایی اجتماعی نقش مهمی را ایفا می‌کند بلکه در نشان دادن تصویر یک کشور در سطح ملی و بین‌المللی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

آقاپور زنگنه تصریح کرد: ما از ظرفیت مسئولین فنی واحد های تولیدی که زیر نظر این سازمان فعالیت دارند استفاده می کنیم، که در این راستا از اولین مسئول فنی در شناسه دار کردن محصول خیار گلخانه ای که در شهرستان لالی به بهره برداری رسید، تقدیر خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید