Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل شیلات استان گفت: پیش بینی می شود بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تولید ماهی قزل آلای رنگین کمان به 500 تن برسد.

پیش بینی تولید ۵۰۰ تن ماهی قزل آلای رنگین کمان در مزارع گرمابی خوزستان

 

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، مدیرکل شیلات استان در حاشیه نمایشگاه هفته دولت گفت: در یک سال گذشته دستاوردهای خوبی در زمینه شیلات خوزستان حاصل شده است؛ مولدسازی ماهی سی‌باس برای اولین بار در ایران یکی از این دستاوردهاست که با همت محققان پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور در ایستگاه تحقیقاتی ماهیان دریایی بندر امام خمینی (ره) صورت گرفت.

فتح الله ابوعلی افزود: مولدسازی ماهی سی‌باس زمینه توسعه آبزی پروری را هم در قفس هم در ساحل فراهم می‌کند.

وی پرورش ماهی قزل‌آلا در مزارع گرمابی و استخرهای خاکی خوزستان در فصل زمستان را از دیگر دستاوردهای شیلات خوزستان دانست و اظهار کرد: سال گذشته ۱۰۰ تن از این ماهیان در استان تولید شده و برنامه ریزی صورت گرفته تا سال جاری به تولید ۵۰۰ تن ماهی برسد.

ابوعلی تصریح کرد: برای اولین بار در خوزستان از زهکش‌ها و آب‌های نامتعارف مثل زه آب نیشکر برای تولید میگو استفاده شده به گونه‌ای که در سال گذشته ۱۱۰ تن میگو تولید و به کشورهای اروپایی صادر شد.

وی با اشاره به طرح پرورش میگو مجتمع ۳۹۵ هکتاری در شهرستان هندیجان گفت: کارهای سازه‌ای این مجتمع انجام شده و برق‌رسانی آن در حال انجام است و در اولین فرصت به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید