Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل دامپزشکی استان گفت:اجرای قرنطینه صحیح و کامل و رعایت اصول بهداشتی در مزارع پرورش میگو راهکار مقابله با بیماری های مرتبط با حوزه پرورش میگو ست.

قرنطینه صحیح و رعایت اصول بهداشتی راه مقابله با بیماری‌های میگو

به گزارش خبرنگار ایانا از خوزستان، مدیر کل دامپزشکی استان در بازدید از مزارع پرورش میگو چویبده آبادان گفت:اجرای قرنطینه صحیح و کامل و رعایت اصول بهداشتی در مزارع پرورش میگو راهکار مقابله با بیماری های مرتبط با حوزه پرورش میگو ست.

دکتر کنار کوهی با بیان اینکه کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان با اقدامات شبانه روزی نسبت به انجام نظارت‌های فنی و تخصصی اقدام می کنند افزود :از جمله اقدامات صورت گرفته در این خصوص نمونه برداری از پیش مولدین، پست لارو و غذای لاروی در مراکز تکثیر و همچنین مراکز نرسری و بازدید از روند آماده سازی مزارع پرورشی و انجام بازدید‌های مشترک با کارشناسان اداره کل شیلات را می‌توان نام برد.

وی اظهار داشت :کارشناسان اداره کل دامپزشکی خوزستان از زمان شروع عملیات مولد سازی در ۳ مرکز تکثیر فعال میگو و ۵ مرکز نرسری ضمن نظارت بر آماده سازی، از پیش مولدین و کلیه تانک‌های حاوی پست لارو مراکز تکثیر جهت انجام آزمایشات ویروسی (بیماری لکه سفید، تورا سندرم، کله زرد و ...) نمونه برداری را انجام داده اند.

کنارکوهی  ضمن دیدار با پرورش دهندگان از نزدیک روند پرورش میگو و وضعیت پرورش این آبزی رادر منطقه را بررسی کرد .

وی بر رعایت دقیق اصول قرنطینه ای و بهداشتی در مزارع برای کنترل و پیشگیری از بیماری ها تاکید کرد و از امادگی کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان جهت اعمال نظارت های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از بروز بیماری و برگزاری دوره اموزشی خبر داد.

مدیرکل دامپزشکی استان در پایان تصریح نمود:عملیات پایش بیماری‌های ویروسی و میکروبی مراکز تکثیر و پرورش میگو در سایت چوئبده آبادان تا پایان فصل پرورش (پایان مهرماه) ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید