Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: هم اینک ردیف مستقلی برای ساخت و تعمیرات جایگاه‌های دامی که در اثر زلزله اواخر فروردین سال جاری تخریب شده اند نداریم در صورتی که در فصل سرد یک ضرورت است.

ساخت جایگاه‌های دام مناطق زلزله‌زده خراسان شمالی ردیف اعتباری نیازدارد

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان شمالی، دکتر عبدالله یوسفی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود:  مسئولان کشوری و استانی به مناطق زلزله زده سفر کردند که در مصوبات آمده است که بازسازی جایگاه های دام در کنار ساخت و بازسازی مسکن روستایی قرار گیرد اما اعتبار حدود ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد که این میزان بسیار اندک است.

وی اظهار داشت: فهرست خسارت تمامی دام داران به مدیریت بحران داده شد اما اعتبار جداگانه ای برای آن در نظر گرفته نشده است که هم اینک سرما تهدید برای دام ها است.

وی با بیان اینکه ۲۱۰ واحد دامداری شهرستان گرمه و جاجرم تخریب شد افزود: پیشنهاد می دهیم که ساخت جایگاه های دام خسارت دیده باید از محل اعتبارات مدیریت بحران قرار گیرد که در شرایط بحرانی به حادثه دیده ها کمک شود تا تولید کننده ها شغل و حرفه خود را از دست ندهند.

دکتر یوسفی با بیان اینکه تولید نباید متوقف شود اظهار داشت: این موضوع را با رییس بنیاد مسکن کشور نیز در میان گذاشتیم و بیان کردند که باید این مهم  را در سطح ملی ، دولت و مجلس شورای اسلامی مطرح تا در این خصوص مصوبه ای گرفته شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: دامداران شهرستان گرمه بیش از ۱۰۶ هزار راس دام سبک و دو هزار و ۳۹۰ راس دام سنگین و دامداران جاجرمی نیز ۱۰۲ هزار و چهار هزار و ۶۷۰ راس دام سنگین دارند.

وی با بیان اینکه معیشت بخش زیادی از بهره برداران این دو شهرستان از طریق دامپروری به دست می آید اظهار داشت: سالانه در گرمه دو هزار و ۸۵۸ تن شیر و ۶۸۷ تن گوشت و در جاجرم نیز ۶ هزار  و ۷۷۴ تن شیر و ۷۹۹ تن گوشت تولید می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید