Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی:

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: براساس نتیجه آزمایش ها، علت مرگ وحوش منطقه سالوک شهرستان اسفراین طاعون نشخوارکنندگان کوچک است که باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

طاعون علت مرگ وحوش در استان خراسان شمالی است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، حمید رمضانی اظهار داشت: برای مهار طاعون نشخوار کنندگان کوچک در حیات وحش استان توصیه های لازم به اداره کل حفاظت محیط زیست داده شده و در زمینه نیاز است تا نسبت به ضدعفونی کردن اطراف آبشخورها و نیز دفع بهداشتی لاشه ها اقدام محل دفن لاشه هم ضدعفونی شود.

وی با اشاره به اینکه خشکسالی و کاهش علوفه در طبیعت سبب ضعف جسمانی وحوش شده است گفت: توصیه ما این است که برای بهبود وضعیت وحوش، تغذیه دستی هم در برنامه قرار گیرد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی افزود: استفاده از ویتامین ها و مکمل ها در آبشخورها برای تقویت ایمنی جسمانی حیوان از دیگر موارد برای مهار بیماری است.

وی خاطرنشان کرد: منطقه ای که لاشه وحوش در آن پیدا شده باید قرنطینه شده و تردد وسایل نقلیه کنترل و از شکار و زنده گیری وحوش جلوگیری شود.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: واکسیناسیون دام های اطراف زیستگاه های وحوش در استان به طور ۱۰۰ درصد انجام شده است و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید