Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مانه و سملقان گفت: با توجه به اینکه از ابتدای ماه جاری دو هزار و 700 هکتار از مزارع شهرستان مانه و سملقان به کشت پنبه اختصاص یافته است، پیش بینی می شود که در این شهرستان این سطح زیرکشت به شش هزار هکتار برسد.

پیش بینی کشت ۶ هزار هکتاری پنبه در مانه و سملقان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، هادی قهرمانیان، با اشاره به اینکه 80 درصد از سطح زیر کشت پنبه در استان خراسان شمالی، در شهرستان مانه و سملقان کاشت می شود، اظهار کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه جاری کشت این محصول در این شهرستان آغاز شد و تا پایان خرداد ماه نیز ادامه دارد.

قهرمانیان اعلام کرد: پیش بینی می شود در سال جاری 23 هزار تن محصول پنبه در شهرستان مانه و سملقان برداشت شود.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه جاری هزار و 300 هکتار از سطح زیر کشت پنبه در شهرستان مانه و سملقان به صورت کاملا مکانیزه کشت شده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مانه و سملقان همچنین گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه جاری برای کشت پنبه در این شهرستان 130 تن بذر پنبه گواهی شده و هزار و 800 تن کود شیمیایی تامین و میان پنبه کاران این شهرستان توزیع شده است.

قهرمانیان در خاتمه یادآور شد: در فصل بهار جاری سه هکتار از مزارع بخش مانه در شهرستان مانه و سملقان کشت نشایی پنبه انجام خواهد شد که در همین زمینه نهاده های لازم برای اجرای این کشت تامین شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید