Iranian Agriculture News Agency

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی عنوان کرد: صندوق بیمه روستا و عشایر خراسان شمالی در حال حاضر 45 هزار بیمه پرداز فعال دارد و در جدول ضریب پوشش بیمه ای صندوق بیمه روستا و عشایر ایران در رتبه پنجم قرار گرفته است.

صندوق بیمه روستا و عشایر خراسان شمالی 45 هزار بیمه پرداز فعال دارد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، محمدرضا غلام ‌زاده افزود: در حال حاضر بیش از 60 هزار نفر از جمعیت خراسان شمالی عضو صندوق بیمه روستا و عشایر استان هستند که 45 هزار نفر از آنان حق بیمه خود را ماهانه پرداخت می کنند.

غلام زاده گفت: در حال حاضر صندوق بیمه روستا و عشایر خراسان شمالی در جدول بیمه صندوق بیمه روستا و عشایر ایران در رتبه پنجم قرار دارد.

وی افزود: بیشترین ضریب پوشش بیمه ای این صندوق در استان خراسان شمالی، در شهرستان جاجرم است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی همچنین به طرح پوشش بیمه ای یک میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت ساکن مناطق روستا و عشایر کشور که تحت پوشش هیچ صندوق بیمه ای نیستند و همچنین زنان سرپرست خانوار و دهک های پایین اقتصادی در کشور اشاره نمود و اعلام کرد: پیش بینی می شود با اجرای این طرح در کشور، 18 هزار نفر از این جمعیت از خراسان شمالی عضو این صندوق بیمه ای بشوند.

وی در بخش دیگری از سخن خود به موضوع نقل و انتقالات سنوات بیمه شدگان صندوق بیمه روستا و عشایر به بیمه تامین اجتماعی کشور و بالعکس اشاره کرد و گفت: این نقل و انتقالات طی 13 سال جریان داشت، با این وجود از سال 97 با صدور بخشنامه ای داخلی توسط مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور جلوی نقل سوابق از صندوق بیمه روستا و عشایر به سازمان تامین اجتماعی گرفته شد.

وی عنوان کرد: با میانجگری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این بخشنامه لغو و وضعیت به شرایط گذشته بازگشت.

در عین حال، غلام زاده بیان کرد: طی 13 سال نخستی که نقل و انتقالات میان این دو صندوق بیمه ای جریان داشت، در خراسان شمالی 104 بیمه پرداز از صندوق بیمه روستا و عشایر سوابق خود را به سازمان بیمه تامین اجتماعی منتقل کردند تا با شرایط بیمه تامین اجتماعی بازنشسته شوند و مستمری دریافت کنند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید