Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق مجلس با تفویض اختیار تصمیم‌گیری در خصوص اعمال محدودیت‌ کشت برنج به شورای حفاظت از منابع آب استان‌ها موافقت کرد.

اختیار اعمال محدودیت در کشت برنج به استان‌ها سپرده می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، امان الله حسین پور افزود: در سال ۹۷ بر اساس مصوبه هیات وزیران کشت برنج در تمام استان ها به جز مازندران و گیلان، ممنوع اعلام شد اما اخیرا نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق خواستار لغو این مصوبه شدند و بر این اساس واگذاری تصمیم برای محدودیت کشت برنج به شورای حفاظت از منابع آب استان ها در این کمیسیون رای آورد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری این تصمیم پس از طرح در صحن علنی مجلس و موافقت نمایندگان خانه ملت و نیز تایید شورای نگهبان، قابلیت اجرایی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امید می رود محدودیت ها برای کشت برنج کاهش یابد، گفت: در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی و نیز شورای نگهبان،  شورای حفاظت از منابع آب در هر استان برای کشت برنج در حوزه سرزمینی خود تصمیم گیری می‌کند.

حسین پور خاطرنشان کرد: در کشور ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج تولید می شود و میزان مصرف این محصول سه میلیون و ۱۰۰ هزار تن است، بر این اساس سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن برنج باید وارد کشور شود.   

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر محدودیت‌ها برای کشت برنج رفع شود و قابلیت تولید در سایر استان ها وجود داشته باشد،  نیاز به واردات نخواهیم داشت.  

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید