Iranian Agriculture News Agency

"خاوازی" در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی تأکید کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: از تکمیل زنجیره تولید محصولات کشاورزی خراسان شمالی حمایت می‌کنیم.

حمایت وزارت جهاد کشاورزی از تکمیل زنجیره تولید محصولات کشاورزی در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه زنجیره تولید درد اصلی بخش کشاورزی است، اظهار کرد: یکی از زنجیره‌هایی که خراسان شمالی می‌تواند در آن پیشرو باشد مربوط به پشم است که می‌تواند به صنعت بسیار خوبی در استان تبدیل شود.

خاوازی با تاکید بر شناسایی و حمایت موضوعات مهم بخش کشاورزی استان، افزود: نهایت تلاشمان را برای توسعه بخش کشاورزی استان خواهیم کرد.

وی در خصوص درخواست کشاورزان برای حل مشکلات مربوط به سند اراضی کشاورزی، گفت: با صحبت‌هایی که با رئیس سازمان ثبت اسناد کشور داشتیم تا پایان دولت بخش قابل ملاحظه‌ای از اراضی کشاورزی کشور سنددار می‌شوند و تلاش داریم کاداستر اراضی ملی و کشاورزی امسال تمام شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در بودجه سال آینده بیشترین نرخ رشد بودجه‌ای بعد از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط به وزارت جهاد کشاورزی با ٣۵ درصد رشد است و همچنین بودجه ویژه‌ای برای مرغ لاین ایرانی برای نخستین بار دیده و اعتبارات حمایتی ٣ برابر شده است.

خاوازی با تاکید بر اینکه در ستاد صادرات کشور به دنبال گره گشایی مشکلات بخش صادرات محصولات کشاورزی هستیم، عنوان کرد: برای حمایت از صادرات محصولاتی که بازار را بهم نمی‌ریزند و یارانه نمی‌گیرند محکم ایستاده‌ایم و صادرات محصولاتی مثل مرغ، تخم مرغ و گوشت که یارانه دریافت می‌کنند، کنترل می‌شود.

وی با اشاره به اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی استراتژیک، اذعان کرد: با هدف خودکفایی و حمایت از کشاورزان برای نرخ تضمینی گندم و پنبه ورود جدی خواهیم داشت.

لازم به ذکر است، تصویب اختصاص یارانه آرد و سوخت برای عشایر در هیات دولت، کنترل بازار مرغ و تخم مرغ، حل مشکلات مربوط به خرید نهاده‌های دامی و ساماندهی وضعیت جو و نهاده‌ها، حل مشکلات کمبود تراکتور، اجرای رایگان آبیاری نوین برای زمین‌های تجمیع و تقاضای لغو مصوبه کاهش سهمیه آب چاه‌های از وزارت نیرو از دیگر مباحث مورد طرح از سوی وزیر جهاد کشاورزی در این نشست بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید