Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از کشت پائیزه گندم در ۶۵ درصد از مزارع آبی استان خبر داد و گفت: برای خرید کودهای شیمیایی به کشاورزان استان تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی تعلق می‌گیرد.

تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی برای خرید کود در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، عبدالله یوسفی با اشاره به آغاز کشت پاییزه گندم و جو در مزارع استان خراسان شمالی اظهار داشت: تا کنون 65 درصد از مزارع آبی استان زیر کشت گندم پاییزه رفته است.

وی افزود: هم‌چنین 43 درصد از مزارع دیم استان خراسان شمالی نیز به صورت دیم به کشت پاییزه گندم اختصاص یافته که عدد مناسبی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی گفت: 63 درصد از مزارع استان خراسان شمالی نیز که مخصوص کشت جو است تا کنون در استان زیر کشت این محصول استراتژیک رفته و در فصل پاییز امسال وضعیت استان در کشت پاییز مناسب است.

وی با بیان اینکه در سال جاری برای خرید کودهای شیمایی به کشاورزان تسهیلات 12 درصدی اعطا می‌شود٬ اظهار داشت: کشاورزان متقاضی این تسهیلات با اخذ معرفی نامه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و ثبت مشخصات آن‌ها در سامانه پهنه بندی کشاورزان می‌توانند به بانک کشاورزی شهرستان مراجعه و در حداقل زمان نسبت به دریافت تسهیلات کشاورزی اقدام نمایند.

یوسفی اضافه کرد: سقف تسهیلات برای هر فرد حداکثر 200 میلیون ریال بوده و کارمزد تسهیلات 12 درصد است و از کشاورزان عزیز می‌خواهیم که حتماً برای دریافت این تسهیلات اقدام و با خرید و مصرف بهینه کودهای شیمیایی و تغذیه گیاهی مناسب در زراعت گندم، انشاءالله شاهد افزایش بهره وری در تولید خواهیم بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید