Iranian Agriculture News Agency

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: چهار هزار و ۳۱۸ نفر از جامعه روستایی و عشایری استان در نیمه نخست امسال زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳ برابر شده است.

بیمه اجتماعی روستاییان خراسان شمالی ۳ برابر شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسن شمالی، محمدرضا غلامزاده گفت: پارسال در نیمه نخست سال تنها هزار و ۴۲۴ نفر از جامعه هدف این طرح در استان خود را بیمه کرده بودند.

وی دلیل این رشد را اطلاع رسانی بیشتر فرهنگ بیمه ای در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، تعیین ضرب الاجل استاندار خراسان شمالی برای زیر پوشش بیمه بردن روستاییان و عشایر و همکاری و مشارکت دهیاران، دستگاه ها و سازمان های مربوط عنوان کرد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه این صندوق هیچ محدودیتی برای جنسیت ها قائل نیست، افزود: فرهنگ بیمه باید در جامعه نهادینه شود تا تمامی اقشار از این فرصت استفاده کنند.

وی از رسانه ها خواست تا در این زمینه بیشتر اطلاع رسانی کنند و گفت: دولت به بیمه اجتماعی نگاه ویژه ای دارد و تلاش داریم تا تمامی اقشار جامعه روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از خدمات بیمه ای برخوردار شوند.

غلام زاده با بیان اینکه بیمه شدگان روستایی و عشایری باید تنها چهار ماه حق بیمه بپردازند، افزود: مابقی حق بیمه آنان برای ۸ ماه دیگر توسط دولت پرداخت می شود.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی اظهار داشت: تمامی زنان و مردان متاهل و مجرد ساکن در روستا و مناطق عشایری، کشاورزان، زنبورداران، قالیبافان، و هنرمندان صنایع دستی غیرساکن در روستا و شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می توانند خود را بیمه اجتماعی کنند.

غلام زاده افزود: برای نخستین بار با تلاش‌ و همراهی سازمان برنامه و بودجه،  پوشش بیمه‌ اجتماعی رایگان‌ همگانی برای یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار روستایی محروم از بیمه اجتماعی در سطح کشور محقق شد و تمامی افراد دارای شرایط پس از پایش به صورت رایگان از خدمات بیمه ای برخوردار خواهند شد.

وی هدف از این طرح را افزایش ضریب پوشش بیمه‌ای در روستاها، جلوگیری از مهاجرت آنها به شهر به‌ منظور قرار گرفتن زیر پوشش بیمه‌ای، ایجاد مهاجرت معکوس و نوعی تأمین آتیه برای روستاییان نام برد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی افزود: هم اکنون ۲ هزار و ۲۵۰ نفر از افراد زیر پوشش صندوق مستمری بازماندگی و فوت دریافت می کنند که ماهیانه ۱۰ میلیارد ریال به حساب آنان واریز می شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید