Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح مشاغل پایدار روستایی در این استان گفت: از این محل در حال حاضر ۸۹۲ طرح کشاورزی معطل تامین منابع تسهیلات مشاغل پایدار روستایی است.

۸۹۲ طرح کشاورزی در خراسان شمالی معطل تامین منابع

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، عبداله یوسفی گفت: برای این تعداد از این طرح ها رقم ۱۱۷ میلیارد تومان تسهیلات نیاز است که باید از سوی بانک ها پرداخت شود.

وی با بیان اینکه طرح مشاغل پایدار روستایی از سال ۹۶ آغاز شد، افزود: در مجموع در بخش کشاورزی چهار هزار و ۸۴۶ طرح به مبلغ ۴۳۱ میلیارد تومان در کارگروه مربوطه مصوب شد.

یوسفی ادامه داد: اما سه هزار و ۹۵۴ طرح به مبلغ ۳۱۴ میلیارد تومان پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: سهم بخش کشاورزی در این استان از طرح مشاغل پایدار روستایی برای ایجاد اشتغال ۴۵ درصد بوده اما از آنجاییکه سایر بخش ها نتوانستند به خوبی آن را جذب کنند موفق به جذب ۷۴ درصد از کل تسهیلات این طرح در بخش کشاورزی شدیم.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که میزان انحراف در اجرای این طرح ها تا چه میزان بوده است؟ گفت: به طور حتم اگر نظارت وجود نداشته باشد احتمال بروز انحراف نیز وجود خواهد داشت اما تلاش مدیران جهاد کشاورزی به گونه ای بوده که تسهیلات ارائه شده در محل مورد نظر هزینه شود.

وی افزود: اما مشکلی که در این راستا وجود دارد این است که در طرح یک مبلغ دیده شده اما طولانی شدن زمان پرداخت تسهیلات سبب شده تا هزینه اجرای آن با توجه به افزایش قیمت ها بالا رود و شخص برای اعتبار مورد نیاز با مشکل مواجه شود.

یوسفی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است به وجود آید مسائل بازار پس از اجرای طرح و ایجاد واحد تولیدی است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید