Iranian Agriculture News Agency

میزان خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاون روستایی خراسان شمالی امسال با ۸.۲ درصد رشد نسبت به پارسال به ۱۹ هزار و ۷۹۶ تن رسید.

رشد ۸.۲ درصدی خرید گندم در شبکه تعاون روستایی خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی گفت: تا پایان مردادماه ۱۹ هزار و ۷۶۹ تن گندم تضمینی توسط شبکه تعاون روستایی استان از کشاورزان خریداری شده و حال آنکه این رقم در سال قبل از ۱۸ هزار تن تجاوز نکرد.

جلیل رمضانی افزود: سال گذشته سهم خرید تضمینی تعاون روستایی از کل خرید تضمینی گندم استان ۱۳ درصد بود اما در سال جاری سهم این شبکه از کل خرید ۱۲۶ هزار و ۸۶۵ تنی استان افزایش یافته و به حدود ۱۶ درصد رسیده است.

وی گفت: ۱۵ مرکز خرید از ابتدای آغاز برداشت گندم در سال جاری در استان فعال شده بود که با وجود اتمام کار خرید گندم در برخی شهرستان ها، هنوز ۶ مرکز برای دریافت گندم کشاورزان فعال هستند.

رمضانی افزود: ۱۷ هزار و ۳۰۰ تن گندم از مجموع گندم خریداری شده توسط مراکز خرید به کارخانه های آرد و سیلوهای استان تحویل شده و بقیه محصول خریداری شده نیز به تدریج به این مراکز منتقل می شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی افزود: تعاون روستایی امسال به عنوان تنها مباشر خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان سه هزار و ۲۴۷ تن کلزا نیز از کشاورزان خریداری و به کارخانه های روغن کشی تحویل داده است که این رقم نسبت به سال قبل ۱۸۰ تن افزایش دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید