Iranian Agriculture News Agency

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای کشت بهاره ، 10 هزار و 480 تن کود اوره در سطح 8 شهرستان استان از طریق شبکه کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در اختیار کشاورزان استان، قرار گرفته است.

رشد 34 درصدی تامین و توزیع کود اوره جهت کشت بهاره سال 99

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، محسن نظام دوست افزود: این مقدار در سال گذشته در همین بازه زمانی برابر 7 هزار و 783 تن بوده که نشان از رشد 34 درصدی تامین و تدارک کود اوره مورد نیاز کشاورزان استان خراسان شمالی دارد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی افزود: با توجه به سهمیه ابلاغی مصرف کود اوره به تفکیک شهرستانها در سال99 ، از سوی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان، بیشترین میزان تامین و توزیع کود اوره مربوط به شهرستان مانه سملقان است .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مقدار سهمیه کل استان در سال 99، در شهرستان بجنورد 49 درصد و در شهرستان مانه وسملقان 31 درصد سهمیه ابلاغی جذب شده است.

نظام دوست اعلام کرد: مقدارکود اوره تامین شده از ابتدای سال جاری تاکنون جهت نیاز کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی در شهرستانها به میزان مانه و سملقان 2 هزار و 805 تن، شهرستان بجنورد 2 هزار و 36 تن، شیروان 1 هزار و 597 تن، اسفراین 1 هزار و 146 تن، فاروج 1 هزار و 325 تن، راز و جرگلان 650تن،جاجرم 523 تن و گرمه 398 تن است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید