Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: پیش بینی می‌شود امسال، ۶۲ هزار و ۶۰۰ تن غلات از سطح اراضی این شهرستان برداشت شود.

پیش‌بینی برداشت بیش از ۶۲ هزار تن غلات در شیروان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، مهران حیاتی در نشست ستاد برداشت محصول در شیروان اظهار کرد: پیش بینی می‌شود امسال از گندمزارها و جوزارهای این شهرستان  ۳۷ هزار تن گندم و جو آبی، ۲۵ هزار و ۵۰۰ تن گندم و جو دیم و ۶۴۲ تن کلزا برداشت شود.

وی میزان گندم و جو تحویلی به مراکز انبار  در سال گذشته را ۳۲ هزار و ۲۰۰ تن گندم و جو دانست.

حیاتی قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم امسال را ۲۵ هزار ریال، جو ۶ هزار و ۳۰۰ ریال و کلزا ۴۶ هزار و ۶۲۰ ریال عنوان کرد و افزود: مراکز برای تحویل و خرید گندم کشاورزان در این شهرستان پیش بینی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: سطح زیر کشت گندم آبی این شهرستان در سال زراعی ۹۹-۹۸، ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار است که از این میزان ۳۵۰ هکتار گندم مادری یا بذری، جو آبی چهار هزار و ۴۰۰ هکتار، گندم دیم ۱۵ هزار هکتار، جو دیم ۶ هزار و ۲۵۰ هکتار و کلزا ۴۲۸ هکتار است.

حیاتی مجموع کل سطح زیر کشت غلات این شهرستان را، ۳۲ هزار هکتار عنوان کرد و افزود: همچنین میزان بارندگی از ابتدای مهرماه سال ۹۸ تا امروز در این شهرستان، ۳۹۰ میلی متر بوده است.

رییس اداره تعاون شیروان گفت: اینک ۲ انبار برای خرید گندم و کلزا در شهر لوجلی و روستا امیرآباد از توابع بخش مرکزی این شهرستان فعال است.

ذکریا شیرمحمدزاده با بیان اینکه سال گذشته ۴۵۰ تن کلزا در این شهرستان خریداری شد اظهار داشت: مشکلی برای انبارهای موجود در شیروان وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به بارندگی های امسال و افزایش برداشت محصول که پیش بینی شلوغی و تجمع کشاورزان در انبارها می شود، برای جلوگیری از شیوع کرونا در صدور حواله های گندم که ۵۰ یا ۱۰۰ تن است این میزان به ۵۰۰ تن افزایش و سرعت کار انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید