Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: به دنبال شیوع بیماری کرونا، میزان مصرف گوشت مرغ در دومین شهرستان خراسان شمالی کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

به دنبال شیوع بیماری کرونا، میزان مصرف گوشت مرغ در شیروان کاهش یافت

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: به دنبال شیوع بیماری کرونا، میزان مصرف گوشت مرغ در دومین شهرستان خراسان شمالی کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

مهران حیاتی با اشاره به کاهش ۲۱ درصدی مصرف مرغ، اظهار کرد: هم اینک روزانه ۱۸ تن گوشت مرغ در این شهرستان تولید می شود که قبل از شیوع کرونا این میزان ۲۳ تن در روز بود.

وی گفت: تعطیلی رستوران ها، تالارها، مراسم عروسی و ختم از علل اصلی کاهش مصرف مرغ است که برای جبران بخشی از زیان مرغداران، دولت قیمت خرید تضمینی را افزایش داده و مرغ منجمد با قابلیت صادراتی را هر کیلوگرم ۱۴۵ هزار ریال خریداری می کند.

حیاتی با بیان اینکه اینک قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده، ۱۲۰ هزار ریال است، افزود: شرکت پشتیبانی امور دام برای جلوگیری از زیان بیشتر مرغداران، علاوه بر خرید تضمینی گوشت مرغ، اقدام به توزیع نهاده های دامی بین مرغداران با قیمت مصوب کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان با بیان اینکه در کل استان صرفا کشتارگاه پرستوی شیروان اقدام به خرید تضمینی مرغ از مرغداران می کند، گفت: در ۲ ماه نخست امسال بین دامداران و مرغداران این شهرستان، چهار هزار و ۵۹۱ تن نهاده دامی شامل سبوس، سویا، ذرت و جو توزیع شده است.

حیاتی گفت: علاوه بر موارد فوق، هزار و ۷۷۵ تن کنسانتره از ابتدای امسال در اختیار فعالان حوزه دام و طیور شهرستان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تامین نهاده های دامی جزو وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت است، افزود: قیمت نهاده های دامی با توجه به عرضه و تقاضا تغییر می کند و نهاده های وارداتی براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار تعیین قیمت می شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید