Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل امور عشایری خراسان شمالی از افزایش 20 درصدی میزان تولید گوشت قرمز در این استان در سال جاری خبر داد.

میزان تولید گوشت عشایر خراسان شمالی 20 درصد افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، محمدرضا قلی پور با اشاره به نامگذاری سال جاری مبنی بر سال جهش تولید گفت: عشایر این استان برای محقق کردن این شعار میزان تولید گوشت قرمز را از هفت هزار و 500 تن به حدود هشت هزار و 300 تن خواهند رساند.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که این افراد در سال جاری انجام و آن را توسعه خواهند داد، کشت گیاهان دارویی است که البته این پروژه در سال های گذشته به صورت پایلوت در شهرستان اسفراین در سطح 20هکتار شد.

قلی پور ادامه داد: در سال جاری درصدد هستیم تا کشت گیاهان دارویی را در شهرستان شیروان و فاروج اجرایی کنیم.

به گفته وی در شهرستان اسفراین گیاه مریم گلی و آویشن باغی کشت می شد که در صدد هستیم تا در شیروان گل محمدی و در فاروج زعفران کشت کنیم که در این ارتباط تسهیلات لازم نیز ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول تاکیدکرد: عشایر خراسان شمالی درصدد هستند تا با ارائه آموزش های لازم و تسهیلات به آن ها، سطح کشت گیاهان دارویی را از 20 هکتار به 200 هکتار گسترش دهند.

وی به تولید صنایع دستی توسط زنان عشایر این استان نیز اشاره کرد و گفت: سالانه 10 هزار متر مربع دست بافته های داری توسط این افراد تولید می شود و این مقدار تا 20 درصد افزایش خواهد یافت.

مدیر کل امور عشایری خراسان شمالی افزود: علاوه بر آن برای فروش صنایع دستی عشایر خراسان شمالی با اتاق بازرگانی استان نیز وارد مذاکره شده ایم تا اقداماتی در ارتباط با بازاریابی و فروش این محصولات انجام شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید