Iranian Agriculture News Agency

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سال گذشته 172 دوره ترویجی – مهارتی کشاورزی توسط این مدیریت و ادارات ترویج شهرستان ها برگزار شد که نسبت به سال ۹۷، رشد 29 درصدی داشته است.

رشد 29  درصدی دوره های آموزشی مهارتی ترویجی کشاورزی در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، حسین احمدآبادی تصریح کرد: 51090 نفرروز   بهره بردار در دوره های مذکور شرکت و گواهی مهارت دریافت کردند.

به گفته وی 35  دوره در زمینه های دام، طیور، زنبورعسل و دامپزشکی و 98 دوره در زمینه های زراعت، باغبانی، مکانیزاسیون ، حفظ نباتات ،آب و خاک و امور اراضی  برگزار شد که حدود 6 درصد آن مربوط به گلخانه بوده است.

احمدآبادی افزود: 39 دوره در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی و فعالیت های اشتغال زای زنان روستایی نیز برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی ابراز کرد: علاوه بر دوره های مذکور، کارگاه‌های یکروزه، بازدیدهای ترویجی، آموزش های انفرادی و آموزش های گروهی و رسانه ای در طیف گسترده نیز برگزار شد.

احمدآبادی ابراز امیدواری کرد که در سال جاری با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و تفاهم نامه منعقد شده با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان تعاون روستایی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس شاهد توسعه بیش از پیش آموزش های مهارتی ویژه بهره برداران در استان باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید