Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی جاجرم:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم گفت: کارخانه تولید و فرآوری گیاهان دارویی این شهرستان ۱۵ هزار قوطی محلول ضدعفونی کننده دست تولید و روانه بازار کرد.

کارخانه گیاهان دارویی جاجرم ۱۵هزار قوطی محلول ضدعفونی تولید کرد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، ابوالفضل عباسیان با اشاره به تولید ۱۵ هزار قوطی محلول ضدعفونی دست توسط یکی از کارخانه‌های تولید و فرآوری گیاهان دارویی در شهرستان جاجرم گفت: این مجتمع تولیدی به عنوان اولین کارخانه دارای مجوز رسمی از وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی در این شهرستان فعالیت خود را از چند سال پیش آغاز کرده است.

وی در ادامه با اشاره به سیاست حمایتی جهاد کشاورزی مبنی بر راه‌اندازی و گسترش صنایع تبدیلی در این شهرستان کویری گفت: تولید عرقیات، اسانس و عصاره گیاهان دارویی با کیفیت مطلوب و مورد تأیید این کارخانه کمک عمده‌ای به اشتغال و رفع نیازهای مردم کرده است.

عباسیان در ادامه افزود: طی دو ماه گذشته با شیوع ویروس کرونا و نیاز کشور به تولید محلول‌های ضدعفونی خوشبختانه این کارخانه گام‌های مثبتی در جهت رفع نیازهای شهرستان برداشته است.

وی تصریح کرد: مدیریت این کارخانه با نبوغ خاص خود و احساس تکلیف نسبت به جامعه با راه‌اندازی خط تولید محلول و ژل ضدعفونی بر پایه گیاه دارویی آلوئه‌ورا یک محصول با کیفیت ایرانی روانه بازار کرده است.

عباسیان بیان کرد: این محلول ضدعفونی کننده با ترکیبات الکل، گلیسیرین و آلوئه‌ورا مجوزهای مورد تأیید وزارت بهداشت را نیز اخذ کرده است و موفق به عرضه محصولات خود به سایر استان‌های کشور نیز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جاجرم افزود: در جلسه مبارزه با کرونا شهرستان به دستور فرماندار مصوب شد در جهت حمایت از کالای تولید داخل کلیه دستگاه‌ها و صنوف نیازهای خود را با خرید از این کارخانه تأمین کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید