Iranian Agriculture News Agency

نماینده منتخب مردم شریف اسفراین در مجلس شورای اسلامی، در اولین نشست مشترک خود با حضور در جمع مدیر ، معاونین و مسئولین واحدهای جهاد کشاورزی اسفراین و تبادل نظر ، استماع گزارش عملکرد و مشکلات پیش روی این مدیریت ،اولین گام در تحقق یکی از وعده های انتخاباتی خویش مبنی بر اولویت دهی به بخش کشاورزی و دامداری و توسعه مشاغل روستایی ،برداشت.

برنامه‌های پیش روی نماینده اسفراین در بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، وی همچنین بر ضرورت تعامل و همکاری سازنده مسئولین دستگاههای اجرایی در کنار یکدیگر تاکید کرد و گفت: هدف اصلی مسئولین بایستی خدمت صادقانه به مردم باشد و با توجه به اهمیت بخش کشاورزی و معیشت بسیاری از مردم شهرستان از این طریق ، نگاه ویژه و حرکت جهادی در این بخش می طلبد.

نماینده منتخب مردم شریف اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: برطرف کردن مشکل آب کشاورزی از طریق رفع عیوب سد بیدواز،عملی کردن مراحل اجرایی سد گراتی،مدیریت آبهای رودخانه ای و مصرف بهینه آبهای موجود از طریق آبیاری نوین از اولویتهای کاری در ۴ سال پیش رو خواهد بود.

وی همچنین از تلاش برای وضع قوانین جدید برای اصلاح فرایند تسهیلات و نحوه تعامل بانکها با مردم خبر داد و ایجاد و احیای صنایع تکمیلی کشاورزی را از ضروریات فعلی شهرستان دانست.

مدیر جهاد کشاورزی اسفراین نیز در این نشست به برخی از توانمندیها و ظرفیتهای بخش کشاورزی شهرستان بیان و مشکلات و گره های این حوزه که می تواند به دست نماینده محترم مجلس گشوده شود اشاره شد و مقرر شد در آینده نزدیک و به صورت دوره ای ، جلسات تخصصی برگزار و پیگیری ها وارد فاز جدید شود.

فائزه تاج آبادی گفت:برخی از مشکلات بخش کشاورزی از جمله علاج بخشی سد اسفراین،خریدهای تضمینی،نحوه واگذاری خدمات به بخش خصوصی و ... می تواند از طریق پیگیری اعتبارات، اصلاح و وضع قوانین جدید در مجلس شورای اسلامی گره گشا باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید