Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: بر اساس آخرین تصمیم کارگروه تنظیم بازار استان، روزانه بیش از ۲۰ تن مرغ، از مرغداران خریداری می‌شود تا قیمت این محصول متعادل شود.

ذخیره‌سازی روزانه بیش از ۲۰ تن مرغ در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی،  عبدالله یوسفی گفت: با توجه به شرایط کنونی که مرغداران دچار ضرر شده اند، تلاش داریم تا شرایط برای خرید گوشت مرغ و ذخیره سازی، تغییر کرده و تسهیل شود.

وی تصریح کرد: پیش از این، تنها مرغ های کشتار شده در کشتارگاه پرستو در شیروان، قابل انجماد و ذخیره سازی بود، که البته ظرفیت محدود این کشتارگاه، سبب کندی ذخیره سازی شده بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود: در کشتارگاه پرستو، روزانه ۱۰ تا ۱۵ تن مرغ کشتار و منجد می شود که قابل عرضه به شرکت پشتیبانی امور دام است.

یوسفی اظهار کرد: با هماهنگی های انجام شده، یک کشتارگاه دیگر، که دارای تونل انجماد است، با رفع برخی ایرادها، با تایید دامپزشکی، اقدام به کشتار و انجماد گوشت مرغ می کند که بر این اساس، میزان خرید محصول مرغداران روزانه به بیش از ۲۰ تن رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات مرغداران، این بود که شرکت پشتیبانی امور دام، تنها مرغ ها با وزن لاشه هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۸۰۰ گرم را خریداری می کند، با تصمیم کشوری، مرغ های تا وزن ۲ هزار و ۲۰۰ گرم هم برای مدت محدود، تا متعادل شدن بازار، قابل خرید و ذخیره سازی است.

یوسفی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام، از ۶ فروردین ماه، خرید مرغ را آغاز کرده است و در این مدت، روزی ۱۰ تا ۱۵ تن لاشه مرغ، خریداری می شود که البته از امروز و با آغاز خرید به وسیله کشتارگاه دوم، این رقم به بیش از ۲۰ تن رسیده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امید می رود با لحاظ شدن انعطاف در خرید مرغ، شرایط بهتری برای بازار این محصول فراهم شود و مشکلات این تولیدکنندگان کم شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید