Iranian Agriculture News Agency

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تشکیل 8 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در این استان در سال جاری خبر داد.

تشکیل 8 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، حسین احمدآبادی، هدف از تاسیس این صندوق‌ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه های مختلف کشاورزی و افزایش در آمد خانوارهای کم در آمد از طریق پرداخت وام های کوچک برای انجام فعالیت‌های درآمدزا عنوان کرد.

وی بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار  برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی، کاهش مهاجرت از روستا ، کاهش فقر و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوقها برشمرد.

وی افزود: بدین منظور تاکنون تعداد 45 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستاهای شهرستان های استان تشکیل و در حال فعالیت هستند. که از این تعداد 5 صندوق در شهرستان بجنورد، 9 صندوق در شهرستان شیروان، 4 صندوق در شهرستان فاروج،7 صندوق در شهرستان مانه و سملقان،3 صندوق در شهرستان اسفراین، 5 صندوق در شهرستان راز و جرگلان، 1 صندوق در شهرستان گرمه و 11 صندوق در شهرستان جاجرم تشکیل شده است.

مهندس احمدآبادی در ادامه سخنان خود بیان کرد: به منظور ارتقای مهارت های زنان روستایی عضو این صندوق ها و آموزش اصولی کارآفرینی ، کارگاه های آموزشی متعدد با عنوان مهارت های زندگی شغلی و مهارت های کسب و کار ویژه اعضای صندوق های اعتبارات خرد و تسهیل گران زنان روستایی توسط کارشناسان این سازمان در روستاهای حوزه عمل اجرا شده است.

وی در پایان افزود: تشکیل این صندوق ها به دلیل توسعه و بهبود کسب و کار زنان روستایی و مشارکت آنان در بهبود اقتصاد خانواده بسیار حائز اهمیت است و می تواند منجر به رونق تولید در منطقه شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید