Iranian Agriculture News Agency

عضو هیئت بازرگانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به توانمندی‌های خراسان شمالی در زمینه‌های گردشگری، اقتصاد و تولیدات کشاورزی و صنایع دستی می‌تواند تبادلات خوبی بین استان و کشورهای همسایه ایجاد شود.

خراسان شمالی در زمینه‌ کشاورزی و گردشگری از ظرفیت‌ بالایی برخوردار است

به گزارش خبرنگار خبرنگار ایانا در خراسان شمالی، محسن مهرعلیزاده در نشست مقامات کشورهای قزاقستان و پاکستان با مسئولان ارشد خراسان‌شمالی اظهار کرد: خراسان شمالی گرچه قابلیت‌های ذاتی در بخش‌های کشاورزی، صنایع و دامداری دارد اما ظرفیت مجاورت این استان با کشورهای پاکستان، ترکمنستان و قزاقستان باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

عضو هیئت بازرگانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه پتانسیل‌های خراسان شمالی در زمینه‌های کشاورزی و گردشگری بی‌نظیر است افزود: با توجه به توانمندیهای خراسان شمالی در زمینه های گردشگری، اقتصاد و تولیدات کشاورزی و صنایع دستی میتواند تبادلات خوبی بین این استان و کشورهای همسایه ایجاد شود.

وی با اشاره به پایین بودن رقم‌های مبادله شده بین خراسان شمالی و کشورهای همسایه خاطرنشان کرد: در حال حاضر رقمهای مبادله شده بین خراسان شمالی و کشورهای پیرامون آن بسیار کم است و این مهم نیاز به توجه و نگاه ملی دارد لذا باید از پتانسیل ملی نیز در راستای توسعه خراسان شمالی و ارتباط هر چه بیشتر آن با کشورهای مجاور نظیر قزاقستان، پاکستان و ترکمنستان بهره برد.

مهرعلیزاده راه اندازی پرواز از مرکز خراسان‌شمالی به پاکستان و ترکمنستان را خواستار شد و گفت: به طور کلی تسهیل در رفت و آمد بین استان و کشورهای همسایه میتواند بجنورد را به یک مرکز ماندگار برای روابط تجاری و گسترش مبادلات اقتصادی تبدیل کند.

عضو هیئت بازرگانی ایران در پایان اضافه کرد: در اعزام و پذیرش هیئتهای تجاری نباید تردید داشت لذا باید اعزام هیاتهای تجاری خراسان‌شمالی را به کشورهای پاکستان، قزاقستان و ترکمنستان در دستور کار قرار داد. حتی اگر لازم باشد در این بین باید از منابع دولتی هم استفاده کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید