Iranian Agriculture News Agency

اولین جلسه کمسیون رفع تداخلات امور اراضی خراسان رضوی در سال جاری باحضور رییس سازمان جهاد کشاورزی،مدیر کل اداره ثبت و اسناد و املاک استان،مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ،مدیرکل منابع طبیعی استان،معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان ،مدیر امور اراضی ورییس اداره حقوقی مدیریت امور اراضی تشکیل گردید.

۲۶ هزار هکتار از اراضی خراسان رضوی از ابتدای امسال رفع تداخل شد

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان رضوی، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این نشست گفت: این نشست در راستای اجرای ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و نظام مالی کشور و در جهت ساماندهی و تععین تکلیف اراضی اختلافی و مستثنیات اشخاص برگزار شد.

محمد رضا قوسیان مقدم گفت: با بررسی تعداد 7 پرونده در کمیسیون فوق الذکر وبر اساس تصمیم  نهایی میزان26 هزار هکتار رفع تداخل گردید و در دستور کار اجرای پروژه کاداستر اراضی کشاورزی  ونهایتا صدور سند مالکیت بنام مالکین قرار گرفت.​ وی افزود: این پرونده ها مربوط به شهرستانهای مه ولات،سبزوار و رشتخوار است.

این مقام مسئول با بیان اینکه رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از بزرگترین اقدامات دولت است که از ۴ سال گذشته با جدیت در حال پیگیری است، گفت: هدف اصلی از طرح رفع تداخلات برطرف سازی موانع تولید در بخش کشاورزی و سنددار کردن اراضی و در عین حال حفظ و حراست اراضی ملی و منابع طبیعی است. 

محمد رضا قوسیان مقدم  به اختلافات ملکی بین کشاورزان و دولت در زمینه تداخلات اراضی ناشی از قوانین ضعیف و موازی کاری‌ها در سال‌های گذشته نیز اشاره کرد و افزود: با تصویب ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید و تدوین و ابلاغ آئین نامه و دستورالعمل‌ها، نیازی به مراجعه افراد و کشاورزان به دستگاه قضائی نیست.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: فعالیت اجرایی کمیسیون رفع تداخلات اراضی ناشی از اجرای مقررات موازی در اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید و همچنین مواد مصوب قانون برنامه ششم توسعه از سال ۹۴ در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است.

لازم به ذکر است از ابتدای آغاز رفع تداخلات 65 پلاک تا کنون رفع تداخل شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید