Iranian Agriculture News Agency

محمدرضا اورانی رییس سازمان به مناسبت گرامیداشت روز مهندس پیامی صادر کرد.

پیام  رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی  به مناسبت گرامیداشت روز مهندس

پنجم اسفند ماه ، زادروز دانشمند ایرانی و مهندس برجسته تاریخ علم سرزمین ایران ،خواجه نصیرالدین طوسی به نام روز مهندس ورق میخورد. تاریخ پر افتخار ایران اسلامی مشحون از دانشمندان و مهندسان فرهیخته ای است که پایه گذار تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای این مرز و بوم بوده اند.

همچنین روز مهندس روز گرامیداشت یاد و خاطره 1400 مهندس شهید در دفاع مقدس و روز یادآوری افتخارات بزرگ مهندسان در تاریخ این مرز و بوم است.

روز مهندس روز تجلیل از با استعدادترین افراد جامعه و روز پاسداشت خودباوری ،خلاقیت،ابتکار، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل میباشد. روز گرامیداشت پیشگامان پیشرفت و سازندگی در کشور است.پویایی جامعه مرهون تلاش های بی وقفه مهندسانی است که در پرتو انقلاب اسلامی دانش مهارت و توان فنی آنان جزو بهترین های دنیا بوده و با بهره گیری از دانش فنی چرخهای اقتصادی کشور را به حرکت درآورده و ضامن بقاء و توسعه پایدار همه جانبه این مرز و بوم اند.

روز سپاس از مجاهدتها و فداکاریهای مهندسانی است که در هشت سال دفاع مقدس در خطوط مقدم جبهه و در زیر آتش انبوه دشمن با احداث سنگر،راه،پل،بیمارسان و ده ها نوع سازه و خدمات مهندسی و اندیشه و فکر مهندسی را به یاری فرماندهی دفاع مقدس آوردند و دین خود را برای پیروزی و عزت ملت ایران جانانه ارائه کردند.

امسال در شرایطی که دشمنان انقلاب اسلامی تحریم علیه نظام اسلامی را تشدید کردندو توانمندی مهندسان معتمد ایرانی اسلامی با تلاش مجاهدت و خلاقیت خود تحریم ها را بی اثر و تبدیل به فرصتی برای پیشرفت و سازندگی کشور کرده اند.

اینجانب با عرض تبریک و تهنیت به مناسبت این روز افتخارآمیز به همه متخصصان و مهندسان به ویژه مهندسان جهادگر بخش کشاورزی استان یاد شهدای گرانقدر طرحچی،ساجدی،رضوی و بابارستمی را گرامی داشته به ارواح مطهر و نورانی آنان سلام و درود میفرستیم.

بی تردید خون این شهیدان والا مقام و تلاش و مجاهدت رهروان آنان مهندسان سخت کوش ایران اسلامی،نظم نوین و آینده روشنی را ترسیم و مهندسی خواهد کرد.

بی شک با تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یک نظام صنفی آرزوی کلیه مهندسان و فارغ التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی تحقق یافت.از اینرو در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی از طریق تعامل با دستگاهها و تشکل های ذیربط و شناسایی فرصت های موجود و هدایت آن به اعضای حقیقی و حقوقی کارآمد و نیز بهره مندی از توان تخصصی کارشناسان میتواند تحولی عظیم در بخش کشاورزی به عنوان صنعت مادر ایجاد نماید.

این مهم نیازمند همت و تلاش همه مسئولان و دست اندرکاران دلسوز بوده تا با حمایت های همه جانبه خود از این تشکل صنفی و قانونمند کردن نظام مهندسی در کلیه فرآیندهای تولیدی،مشاوره ای ،اجرایی و نظارتی و ایجاد زمینه مناسب جهت صدور خدمات فنی و مهندسی جهت بهره مندی از امکانات موجود در سایر کشورها و تبادل تجربیات علمی سبب رونق بخش کشاورزی شوند.

                                                                                             محمد رضا اورانی

                                                                                               رییس سازمان

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید