Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان با بیان اینکه سالانه بالغ بر ۳۰۰ هکتار به باغات پسته شهرستان افزوده می شود و احداث باغات پسته با استقبال کشاورزان مواجه شده است، گفت: بالغ بر سه هزار هکتار از اراضی شهرستان سرایان را باغات پسته به خود اختصاص داده است.

تولید سالیانه ۱۲ هزار تن پسته در شهرستان سرایان

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان جنوبی، محمدرضا صفایی تولید سالیانه ۱۲ هزار تن پسته را در شهرستان سرایان یادآور شد و اظهار داشت: این میزان ارزش اقتصادی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان را نصیب شهرستان و رونق اقتصادی منطقه می کند.

 وی با بیان اینکه در سال جاری پسته تولیدی با پوکی بسیار پایینی روبرو است، افزود: در سال جاری تولید پسته به علت بروز تگرگ و سرمازدگی با ۳۰ درصد افت مواجه شده است.

 مدیر جهاد کشاورزی سرایان به رونق اشتغال در فصل برداشت محصول پسته اشاره کرد و از وجود ۱۱ واحد فرآوری با ۹ واحد فعال فرآوری و سورتینگ فعال پسته با ظرفیت ۹ هزار تن در این شهرستان خبر داد که بخش نسبتا قابل توجهی در اشتغال شهرستان ایفا می کند.

 صفایی یادآور شد: بالغ بر پنج هزار کشاورز در کاشت و برداشت پسته در سطح شهرستان فعال هستند و بالغ ۴۰۰ هزار نفر روز اشتغال در فصل برداشت پسته  ایجاد می شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید