Iranian Agriculture News Agency

مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تا کنون ۸۶ میلیارد تومان اعتبار برای طرح نهضت گلخانه‌ای استان تامین شده است.

تثبیت ۳۱ شهرک کشاورزی جدید در استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مهدی سورگی مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به تعهد ۱۴۰ میلیاردی این شرکت به طرح نهضت گلخانه‌ای افزود: تا کنون ۸۶ میلیارد تومان اعتبارات ملی تامین و هزینه شده و یا در حال هزینه است که بخشی از این اعتبارات به صورت اوراق و بخشی نیز به صورت نقدی است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۳۱ شهرک جدید برای استان تثبیت شده است، عنوان کرد: کمیسیون ماده ۲ برای ۶۷۲ هکتار گلخانه، ۱۶۷ هکتار دامپروری، ۱۵۸ هکتار بارگاه زرشک و ۵۵ هکتار شیلات گرفته شده است و برای تثبیت و تملک آن‌ها باید استعلام‌های لازم گرفته شود.

مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: تا کنون مستندسازی برای ۲۳۶ هکتار انجام شده است که برای شرکت شهرک‌های کشاورزی استان حدود ۶۲۰ میلیون تومان بار مالی داشته است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان ماه آینده مطالعات ۷۱۱ هکتار نهایی خواهد شد، تصریح کرد: فاز یک مطالعات ۵۶۱ هکتار نهایی شده است و فاز دوم این ۵۶۱ هکتار حدود ۹۰ درصد پیشرفت داشته است.

مهدی سورگی از هزینه کرد 2 میلیاردی در زمینه مطالعات خبر داد و گفت: ۵ شهرک نهبندان، سربیشه، سرایان، خوسف و زیرکوه نیز وارد فاز اجرایی شده است.

وی افزود: برای تامین آب شهرک‌های زیرکوه، خوسف، ماژان، سرایان و دشت بجد بیرجند ۴ پروانه حفاری گرفته شده است که ۲ حلقه چاه حفاری شده است و ۲ حلقه دیگر نیز قرارداد حفاری آن بسته شده است.

مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: در زمینه حفاری چاه شهرک‌ها، حدود ۱.۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

سورگی با بیان اینکه تامین گاز شهرک‌ها حدود ۱۸ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت، اظهار داشت: طرح نهضت گلخانه‌ای ۱۲ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید