Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه کشاورزان نگران نباشند کود به میزان کافی موجود است، گفت: در حال حاضر کود شیمیایی به اندازه کافی موجود است و کشاورزان نگران نباشند.

کشاورزان خراسان جنوبی نگران تامین کود شیمیایی نباشند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰ کارگزار در تامین کود مورد نیاز کشاورزان در سطح استان فعالیت دارند، گفت: میزان ۸ هزار و ۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی با شروع فصل کشت پاییز در استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه این کود‌ها از نوع پتاس و فسفات است که در سومین مرحله توزیع برای اراضی گندم، جو و کلزا استفاده می‌شود اظهار کرد: کشاورزان می‌توانند برای دریافت تامین نهاده‌های کشاورزی به کارگزاران مراجعه کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: کشاورزان در صورت نبود کود در کارگزار می‌توانند به شرکت خدمات حمایت محصولات کشاورزی استان مراجعه کرده و حواله کود مورد نیاز خود را تهیه کنند.

قوسی گفت: کود اوره به دلیل اینکه تولید داخل کشور است قیمت آن با سال گذشته تغییری نکرده و کیسه ۵۰ کیلویی با ۵۴ هزار و ۵۶۲ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: کود سولفات پتاسیوم با ۵۴۴ هزار و ۲۵۰ تومان، دی آمونیوم فسفات با ۴۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان و کلر پتاسیم با ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: در تامین نهاده‌های کشاورزی به وژه کود هیچ مشکلی در استان نداریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید