Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه یک سوم محصول زرشک در این استان فرآوری می‌شود اظهار کرد: مسائل متعددی در عدم فعالیت ظرفیت کامل صنایع و واحدهای فرآوری دخیل است که یکی از آنها کمبود نقدینگی است.

یک سوم محصول زرشک در خراسان جنوبی فراوری می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان جنوبی، محمدعلی حسینی گفت: تاکنون در استان ۲۴ پروانه بهره‌برداری برای محصول استراتژیک زرشک صادر شده که ۶ واحد فرآوری و مابقی مربوط به بسته‌بندی است.

وی گفت: همچنین ۲۴۲ پروانه بهره‌برداری بارگاه زرشک  داری مجوز در استان صادر شده است که سال‌های گذشته نیز مجوزهایی صادر شده اما متقاضیان به دنبال اخذ پروانه بهره برداری نیامده‌اند.

سرپرست مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: از مجموع زرشک تولیدی استان برای حدود ۶ هزار تن ظرفیت، فرصت بسته‌بندی و برای پنج هزار و ۸۰۰ تن نیز ظرفیت فراوری در استان ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه در کمترین زمان ممکن تلاش می‌کنیم مجوزهای لازم صادر شود عنوان کرد: بیشترین مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی مربوط به موضوع سرمایه در گردش است اما سعی داریم به محض مراجعه متقاضی در کمترین زمان تسهیلات پرداخت کنیم.

گفتنی است که خراسان جنوبی در تولید زرشک بی دانه رتبه نخست جهان و کشور را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید