Iranian Agriculture News Agency

مدیر پشتیبانی امور دام خراسان ‌جنوبی گفت: شیوع کرونا خسارت سنگینی به صنعت مرغ استان وارد کرد لذا برای حمایت از مرغداران و جبران بخشی از خسارت‌ها ۹۶۵ تن مرغ منجمد در استان خریداری شده است.

توزیع دو برابری نهاده های دامی نسبت به سال گذشته، بین تولیدکنندگان خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان جنوبی، مدیر پشتیبانی امور دام خراسان ‌جنوبی صبح امروز سه‌شنبه(13خرداد99) در نشست خبری گفت: شیوع کرونا خسارت سنگینی به صنعت مرغ استان وارد کرد لذا برای حمایت از مرغداران و جبران بخشی از خسارت‌ها ۹۶۵ تن مرغ منجمد در استان خریداری شده است.

مهدی روشن افزود: شرکت پشتیبانی امور دام استان برای ایجاد تعادل در بازار مصرف مرغ مازاد تولیدکنندگان استان را بدون محدودیت در تناژ خریداری می‌کند.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان مرغ استان اظهار داشت: با توجه به شرایط استان در خصوص بیماری کرونا، کاهش مصرف فرآورده‌های پروتئینی و زیان وارده به مرغداران استان، مرغ مازاد تولیدکنندگان خریداری می‌شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان ‌جنوبی تصریح کرد: تاکنون ۹۶۵ تن مرغ منجمد از مرغداران استان خریداری و ذخیره‌سازی شده است.

وی ادامه داد: همچنین مرحله نخست خرید حمایتی گوشت قرمز مازاد گوساله و گوسفندی نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام در استان آغاز شده است.

 روشن یادآور شد: بخشنامه خرید حمایتی گوشت قرمز با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از سوی شرکت پشتیبانی امور دام به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: این طرح برای حمایت از دامداران و دامپروران و همچنین تأمین ذخایر گوشت مورد نیاز کشور از منابع داخلی به برخی استان‌ها از جمله خراسان جنوبی ابلاغ شد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان ‌جنوبی روشن تصریح کرد: براساس این بخشنامه هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد به شکل سه تکه تفکیکی و بسته‌بندی کارتنی با قیمت ۶۰ هزارتومان به صورت علی‌الحساب از تولیدکنندگان خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از نهاده‌های دامی وارداتی است گفت: نهاده‌های دامی از طریق سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی ذخیره‌سازی در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد.

روشن افزود: با راه‌اندازی سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی کاملا مشخص است که چه میزان نهاده توسط چه کسی و به چه قیمتی خریداری می‌شود و هیچ کسی نمی‌تواند از قیمت مصوب تخلف کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام ۱۰۰ درصد تکمیل است و هیچ نگرانی در خصوص کمبود نهاده‌های دامی وجود ندارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان ‌جنوبی عنوان کرد: سال گذشته حدود ۸۰ هزار تن نهاده‌ دامی از محل ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام استان بین تولیدکنندگان دام و طیور توزیع شد که نسبت سال قبل از آن که ۳۵۰ هزار تن بوده است ۲ برابر افزایش داشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید