Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۶۹۹ هکتار زمین برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در خراسان جنوبی مکان‌یابی شد، گفت: از این رقم ۲۱۵ هکتار در اختیار شرکت شهرک‌های کشاورزی قرار گرفته است.

مطالعات برای ۱۴۰ هکتار زمین برای توسعه کشت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان جنوبی، محمدرضا اکبری افزود: در این خصوص مطالعات مورد نیاز برای ۱۴۰ هکتار از گلخانه‌ها توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پارسال تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری و شرکت شهرک‌های کشاورزی برای ایجاد ۷۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ها در استان منعقد شد، اظهار کرد: در طرح نهضت گلخانه‌ای، ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار و تولید ۲۸۰ هزار تن محصول گلخانه‌ای پیش بینی شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: از پارسال تاکنون ۳۳۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان طرح برای احداث گلخانه به بانک‌های عامل استان معرفی شده و برای پرداخت در حال بررسی است.

وی ادامه داد: از این رقم ۴ طرح با وسعت ۱۸.۵ هکتارو ارزش ۱۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در کارگروه ملی بررسی و تایید شد.

اکبری با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۲ طرح گلخانه‌ای با مساحت ۹.۵ هکتار و با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است، گفت: با تکمیل این گلخانه‌ها ۲ هزار تن به ظرفیت تولید گلخانه‌های استان افزوده می‌شود و ۹۵ نفر اشتغال مستقیم و ۱۸۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۷۲ طرح گلخانه‌ای با مساحت ۹.۵ هکتار در خراسان جنوبی در دست اجرا است، افزود: با تکمیل این طرح‌ها، ۲ هزار تن به ظرفیت تولید گلخانه‌های استان افزوده می‌شود.

گفتنی است که ۱۳ هزار تن محصولات گلخانه‌ای در ۷۲.۳ هکتار سطح زیر کشت این محصولات در خراسان جنوبی برداشت می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید