Iranian Agriculture News Agency

با امضای تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان خط امام (ره) و استانداری خراسان جنوبی صورت گرفت

نماینده ستاد اجرایی فرمان خط امام (ره) از تحویل ۵۵۰ نفر شتر به متقاضیان براساس تفاهم‌نامه هاب شتر خبر داد و گفت: پرژه هاب منطقه شتر در سال ۹۸ به صورت تفاهم‌نامه‌ای با استانداری خراسان جنوبی شروع شده است.

هاب شتر منطقه در مرحله اجرایی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان جنوبی، حسینی با بیان اینکه موضوع اول این تفاهم نامه شناسایی و آموزش متقاضیان پرورش شتر در روستا‌ها و شبکه سازی متقاضیان بوده، افزود: تا این لحظه ۳۰۰ نفر شتر پربازده برای ۱۵۷ نفر متقاضی تامین شده است و انتظار می‌رود ۲۵۰ نفر شتر دیگر هم تا پایان سال برای متقاضیان تامین شوند.

وی اظهار کرد: در حوزه نخ ریسی و پارچه بافی از پشم شتر یک کارگاه در روستای چاه دراز افتتاح شده است.

نماینده ستاد اجرایی فرمان خط امام (ره) ادامه داد: در حوزه توسعه کشت خارشتر، علوفه مصرفی شتر ۴۰۰ هکتار در منطقه حیدرآباد و ۱۰۰ هکتار در مزار سید علی به صورت الگویی کشت شده و متقاضیان علاوه بر دریافت شتر، ۵۰ هکتار بذر خارشتر نیز دریافت کرده اند تا بتوانند علوفه خود ر ا تامین نمایند.

وی با بیان اینکه در اوایل سال ۹۹ کارخانه شیر شتر و شیرخشک شتر را افتتاح خواهیم کرد، تصریح کرد: تسهیلات کل این پروژه ۲۵۰ میلیارد تومان است که تا کنون ۱۰ درصد آن جذب شده و در حوزه زیربنایی نیز از ۱۶ میلیارد تومان اعتبار مصوب ۴ میلیارد تومان جذب شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید