Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته ۶۷ هکتار سطح زیر کشت گلخانه ای داشته ایم، گفت: در سال جاری با همکاری استانداری محترم، تفاهم نامه ای با شرکت شهرکهای گلخانه ای برای اجرای 1000 هکتار کشت گلخانه ای به امضا رسیده است.

پیش‌بینی تولید 280هزارتن محصول کشاورزی در نهضت گلخانه‌ای خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی افزود: وسعت کار حتی در سطح کشور بی نظیر می باشد و قطعاً تحولی چشمگیر در رونق کشاورزی منطقه، ایجاد اشتغال و افزایش چشمگیر تولید را به دنبال خواهد داشت.

وی به ایجاد اشتغال برای 8000 نفر اشاره کرد و اظهار کرد: این مجموعه 1000 هکتار مجتمع گلخانه ای شامل ۷۰۰ هکتار گلخانه، 100 هکتار برای دامداری، ۱۵۰ هکتار بارگاه های بهداشتی زرشک و ۵۰ هکتار مجتمع شیلاتی می باشد که با ایجاد این مجموعه ها برای ۸ هزار نفر شغل در نظر گرفته شده است.

قوسی عنوان کرد: اعتبار پیش‌بینی شده ۱۹۰ میلیارد تومان برآورد شده که می بایستی تمامی زیرساخت ها در مدت دو سال توسط شرکت شهرک ها آماده و به بهره‌برداری برسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: ماحصل این مجتمع ها تولید ۲۸۰ هزار تن انواع محصولات خواهد بود.

وی در پایان بیان کرد: اجرای این طرح در راستای سیاست‌های جهاد کشاورزی است که پرورش محصولات صیفی و سبزی از فضای آزاد به فضای گلخانه منتقل شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید