Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تاکید کرد:

دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان با فرماندار بشرویه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد

تدوین سند سازگاری با کم آبی و پیگیری همه دستگاه ها و بخش ها برای  توسعه کشت گلخانه ای

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان جنوبی، حسین سرچاهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه در ابتدا خلاصه‌ای از روند مشکلات و پیگیری های انجام شده در خصوص رفع مشکلات کشاورزی ارائه نمود و گفت: تصمیم گیری در خصوص مشکلات آب ترمینال های پسته شهرستان و رفع مشکلات چندین پروژه کشاورزی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی بشرویه می باشد.

 شفیعی، فرماندار شهرستان بشرویه نیز ضمن تقدیر از حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و هیئت همراه به عزم جدی دولت برای حل مشکلات کشاورزی شهرستان اشاره کرد و گفت: حل مشکلات کود کشاورزان، شارژ آب چاه های کشاورزی، تامین آب مجتمع های گلخانه ای شهرستان و معرفی ظرفیت های کشاورزی شهرستان از مهم‌ترین برنامه‌های بخش کشاورزی است که پیگیر آن هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: تدوین سند سازگاری با کم آبی، و پیگیری همه دستگاه ها و بخش ها در امر توسعه کشت های گلخانه ای برای افزایش تولید بسیار مهم است.

 غلامرضا قوسی افزود: استفاده از ارقام مناسب با کم آبی، جابجایی تاریخ کشت، استفاده از دانش های نوین و تکنولوژی های جدیدکشاورزی و همچنین استفاده از صنایع تبدیلی کشاورزی از مهمترین سیاست های وزارت و سازمان جهاد کشاورزی می باشد.

 وی اظهار داشت: ایجاد مشوق های سرمایه گذاری می تواند راهکاری موفق در امر تکمیل زنجیره اقتصادی کشاورزی باشد.

قوسی بیان کرد: شهرستان‌های استان پتانسیل و ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد و سازمان جهاد کشاورزی آمادگی دارد تا در امر معرفی توانمندی های شهرستان ها به مانند دستاوردهای شهرستان بشرویه که در امر تولید خاکشیر، شتر، پنبه و سایر مزیت های تولیدی کشاورزی برنامه دارند، اقدامات حمایتی انجام دهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید