Iranian Agriculture News Agency

رمضان‌نژاد:

نشست مشترک و تخصصی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با تولیدکنندگان و بهره برداران و همچنین اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی، با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان و همچنین نماینده مردم شهرستانهای سربیشه و نهبندان در مجلس در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی برگزار شد.

روان‌سازی سرمایه‌گذاری و کمک به تولید از اولویت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان جنوبی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تسهیل در صدور مجوزها را اولویت نخست این سازمان دانست و ادامه داد: در حال حاضر در زمینه گلخانه‌ها تمام استعلامات با دستور وزیر جهاد کشاورزی برداشته شده است.

شاهرخ رمضان‌نژاد افزود: یکی از دغدغه‌های تولید روان‌سازی سرمایه‌گذاری بود که این جزو اولویت‌های اصلی ما نیز هست.

وی با بیان اینکه استعلام‌ها و موازی کاری‌های اداری در صدور مجوزها حذف شده است اظهار داشت: یکی از مهمترین این موارد حذف تبصره چهار گلخانه‌ها بود که از این طریق حداقل 100 ساعت مراجعه به ادارات کاهش یافته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه این سازمان پیگیر خواسته‌ها و مطالبات کشاورزان است عنوان کرد: به دنبال یکپارچه‌سازی صدور پروانه‌ها در بخش‌های مختلف هستیم تا سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی آسان شود.

وی یادآور شد: یکی از مشکلات بخش کشاورزی امروز جریان کند سرمایه‌گذاری است صدور مجوزها دروازه ورود به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است که در سازمان نظام مهندسی کشاورزی بایستی برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم و این اقدام در حال انجام است.

رمضان‌نژاد ادامه داد: متوسط زمان صدور مجوزها را از 150 روز به 20 روز کاهش داده‌ایم اما هنوز کفایت نمی‌کند و باید بیشتر کاهش یابد.

وی تاکید کرد: در سازمان نظام مهندسی کشاورزی خود را موظف می‌دانیم مانند یک مباشر امور مربوط به سرمایه‌گذار را دنبال کنیم، حتی جایی که کشاورز یا سرمایه گذار با مخالفت یک دستگاه مواجه شد خود را موظف می‌دانیم به نمایندگی از او شکایت را در هیات سرمایه‌گذاری و با هزینه سازمان دنبال کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بیان کرد: یکی دیگر از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اکنون کمک به تولید است. 

وی اظهار داشت: امروز آنچه می‌تواند موجب اقتدار جامعه شود فرمایش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب یعنی دانش آشکارترین ابزار اقتدار یک جامعه و کشور است.

رمضان‌نژاد با اشاره به نقش دانشگاهیان در بخش کشاورزی گفت: همه صاحبان مدرک صاحب دانش نیز هستند اما بایستی علم و فن را با هم داشته باشند.

وی ادامه داد: نظام آموزش عالی ما مشکل دارد چون فن محور نبوده است اما دانش آموختگان دانشگاهی جزو ثروت‌های جامعه هستند و باید تلاش کرد مهارت این افراد نیز افزایش یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور گفت: در سازمان نظام مهندسی کشاورزی به دنبال ارزان کردن تولید هستیم در این شرایط مردم‌داری بیش از هر امر دیگری نیاز است.

وی افزود: دشمنان به دنبال این هستند که عرصه را بر مردم ایران تنگ کنند هرچند مشکلاتی برای ما ایجاد کردند اما دیدند مردم مصم‌تر از قبل پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند.

رمضان‌نژاد تاکید کرد: در استان مرزی خراسان جنوبی با توجه به کمبود منابع آبی بایستی به سمت مشاغل اقلیم محور و جدید پیش رفت.

وی بیان کرد: یکی از این طرح‌ها توسعه کشت‌های گلخانه‌ای است که بر اساس تفاهم‌نامه منعقده توسط جهاد کشاورزی یکهزار هکتار گلخانه در استان ایجاد خواهد شد.

در این نشست لوح تقدیر و پروانه احداث 60 هکتار گلخانه برای نخستین بار در اختیار سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی قرار گرفت و مقرر شد  صفر تا 100 درصد آن توسط این سازمان احداث شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید