Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی با دارا بودن 98 درصد سطح زیرکشت محصول عناب به عنوان اولین تولیدکننده انحصاری این محصول درک شور و دومین تولید کننده جهان شناخته می‌شود.

9 هزار بهره بردار، بالغ بر 6 هزار تن عناب را در خراسان جنوبی برداشت می کنند

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی  افزود: در حال حاضر سطح زیرکشت عناب در استان 3 هزار و 600 هکتار است که سالانه بیش از 6 هزار و 500 تن در استان برداشت می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال توفان، تگرگ و گرمای تابستان خسارت‌هایی به این محصول راهبردی باغی وارد کرده تا جایی که میزان تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثابت نگه داشته است.

قوسی با بیان اینکه بهره‌برداران این حوزه 9 هزار نفر است افزود: عملکرد تولید در هر هکتار کاشت آبی 2 تن و 400 کیلوگرم و کاشت دیم 600 کیلوگرم است و بیشترین سطح زیرکشت عناب استان به ترتیب به خوسف، بیرجند و سربیشه اختصاص دارد.

به گفته  وی برداشت عناب از اواخر مرداد آغاز می‌شود و امسال به دلیل وزش بادهای شدید و ریزش گل‌ها، گرمای هوا و زودرس شدن عناب تولید این محصول افزایش نداشته است.

وی بیان کرد: عناب تولید شده در استان هنوز در سطح  بین المللی جایگاه خاصی ندارند و برای فرآوری و بسته بندی عناب کار زیادی انجام نشده است.

قوسی ادامه داد: در داخل و خارج کشور عناب برای مردم به طور خاص فرهنگ سازی نشده در حالی که میوه عناب برای تصفیه خون، نرم کننده سینه، هاضمه، آرامش اعصاب، معده، ضد سرفه و خواب راحت مناسب است.

وی اظهار داشت: عناب تولید شده در خراسان جنوبی به استان‌های همجوار از جمله خراسان رضوی، کرمان، یزد و تهران صادر می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: در ده سال اخیر سطح زیرکشت عناب در استان افزایش داشته و در حوزه تولید 370 درصد افزایش وجود داشته است.

 قوسی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم با کمک رسانه‌ها، جهاددانشگاهی، محققان و پژوهشگران در راستای رونق کشاورزی و معرفی محصولات استراتژیک استان گام برداریم.

لازم به ذکر است، اواخر تابستان که فرا می‌شود فصل برداشت عناب در اکثر شهرها و روستاهای خراسان جنوبی آغاز می‌شود. محصولی کم آب بر که با آب و هوای منطقه خو گرفته و گفته می‌شود نخستین بار در منطقه‌ای به نام هردنگ در جنوب بیرجند کشت شده اما برخی شواهد حاکی از این است که در دوره هخامنشی بیش از دو یا سه هزار سال قبل عناب کشت شده است.

این روزها کشاورزان سخت مشغول برداشت این محصول قرمز رنگ هستند محصولی که خواص داروی زیادی دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید